Aby i v zimě bylo teplo

Aby správně fungovala imunita u dospělého člověka, je zapotřebí, aby bylo v pořádku hned několik věcí. Protože když některé z nich nejsou v pořádku, pak může být člověk často nemocný, aniž by věděl proč. Jaké zdravotní funkce to jsou a jaké jiné vlivy mají za příčinu to, že jsou někteří lidé častěji nemocní než jiní?

O špatném stravování by se dalo napsat ještě mnoho knih. Stručně řečeno, každý je jiný a každému vyhovuje něco úplně jiného, proto naslouchejte své tělo a dávejte mu to, co potřebuje. Jedním z hlavních problémů v zimě je, že spousta mladých lidí je nesprávně oblečených a tudíž je náchylnější k onemocnění. Proto ani v zimě nejsou angíny výjimkou. Obléci se v zimě tak, aby člověku nebylo příliš vedro a naopak i velká zima je docela kumšt, protože když zpocený člověk zůstane ve vlhkém oblečení, snadněji prochladne.

Pro zdraví člověka je nezbytné správné fungování metabolismu, proto si v zimě dopřávejte zdravá pikantní jídla, která dokáží metabolismus skvěle nakopnout, aby fungoval lépe a rychleji. Pepři a chilli se proto v zimě určitě nevyhýbejte. Za správné fungování metabolismu je také zodpovědný pravidelný pohyb. V zimě klidně stačí delší procházky, které vás nejen otuží, ale také zlepší i duševní zdraví.

S duševním zdravím také souvisí to fyzické, protože když jste v životě šťastní, pak jste zdraví i fyzicky. Ač se to nezdá, mnohdy má psychické zdraví největší vliv na to fyzické, takže pokud jste nemocní psychicky, brzo vás dostihne i nějaká fyzická nemoc. Jednoduše řečeno, dobrou náladu si stojí za to udržet, i když tomu někdy okolnosti příliš nenahrávají. Zde se hodí pořekadlo, že ve zdravém těle je zdravý i duch.

Čtěte také:   Chcete zlepšit svou obranyschopnost?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *