Alergie, nemoc moderní doby?

Venku to připomíná spíše podzim než jaro, ale nic to nemění na tom, že datum v kalendáři ukazuje konec dubna. Mělo by svítit sluníčko a teploty pomalu stoupat. Co se ale nemění, jsou alergeny. Mnoho z nich je velmi agresivní a poletující pyl má negativní účinky téměř na každého člověka, který tyto změny vnímá trochu více než ostatní.

Alergie?

Zarudlé oči, ucpaný nos, neustálá únava? Možná trochu přeháníme, ale i tak vypadá alergie. Mnoho z vás si myslí, že jde třeba o onu „jarní únavu“, ale ve finále to není nic jiného než alergie, která dokáže pěkně znepříjemnit život. Neustálé kýchání je velmi omezující, k tomu se může přidat i oteklý obličej a vaše nálada je ta tam. Může se zdát, že je alergie malichernost, ale fungovat někdy v běžných činnostech může být opravdu náročné, lidé s alergií určitě vědí, o čem mluvíme.

Máte-li lékařsky potvrzeno, že trpíte alergií, pak vám vlastně nezbývá moc šancí, jak se bránit. V prvé řadě se pojistěte pilulkami, protože ty jediné dokáží opravdu pomoct, tedy alespoň v tom, že vám uleví od výše zmíněných příznaků. Hodně pijte a ve svém domě nenechávejte příliš hodně prachových částic. Je jasné, že se prachu nikdy úplně nezbavíte, ale redukovat jeho množství častěji, než obvykle v tomto období není zase úplně na škodu. Totéž platí i o vašem oblečení, které taktéž zachycuje prachové částice, proto nezapomeňte prát i bundy či kabáty.

Čtěte také:   Anémie, nemoc nejen slabých

Žít s alergií je velmi náročné, nicméně je to pouze párkrát v roce. Léky alergii dokáží utlumit, ale je také důležité se zamyslet nad tím, proč vůbec alergie vznikají. Dříve tolik problémů vůbec nebylo, teď je skoro každý člověk na něco alergický, tak kde tkví podstata tohoto problému?

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *