Aloe vera

Dalším přírodním zázrakem, o kterém jste již určitě slyšeli, je Aloe vera (pravá). Tato sukulentní bylina je trvalka a můžete si ji vypěstovat klidně i doma. S květenstvím dosahuje výšky až 90 cm. Uvnitř listů se nachází gel a latex, jež mají velmi široké využití. Barva květů je většinou žlutá nebo někdy může být až do červena.

Užívání aloe jako léčivé rostliny se datuje již od dob Egypta, k léčbě zranění či infekcí. V dnešní době se Aloe přidává do nepřeberného množství produktů v kosmetickém průmyslu. Například do krémů, ať už na ruce nebo na obličej, do tělových mlék, mýdel, vlasových přípravků, esencí pro aromaterapii, v podstatě je můžete najít v čemkoliv, stačí jen správně hledat.

Výborně se hodí na popálení, odřeniny, otlaky, bodnutí hmyzem, nedostatky na pleti, ekzémy, je třeba jen utrhnout list rostliny a pomazat potřebné místo gelem. Často se také používají při léčbě lupénky, při aftech, při extrakci zubu urychluje hojení. Gel má také příznivé účinky na trávicí systém a latex se v alternativní medicíně používá jako šetrné projímadlo. Některé zdroje uvádějí, že je Aloe vhodné na rakovinu kůže nebo třeba taky na pálení žáhy. Jiné pak, že latex je dobrý k zmírnění menstruačních bolestí. Dále, že snižuje hladinu cukru a je tak vhodná i pro diabetiky, podporuje správně vstřebávaní vitamínů, ulevuje od bolesti svalů a podporuje jejich regeneraci.

Čtěte také:   Podrážděný žaludek - jak ho zklidnit?

Aloe se určitě hodí mít doma, její pěstování není nijak náročné, stačí trochu sluníčka a pravidelná vláha. Přípravky doplněné o Aloe vera doma určitě máte, aniž byste si toho byli vědomi. Samozřejmě je nejlepší čerstvá, což platí skoro u všech rostlin.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *