Bojujete s alergeny?

Přestože spousta z vás si jaro představuje poměrně jinak, než bylo v uplynulých týdnech, je třeba říci, že se počasí zlepšilo. Co také přichází, jsou každoroční alergeny, které způsobují nejen kvetoucí stromy. Jak se s alergiemi vyrovnat, a jde to vůbec nějak? Valná většina alergiků spoléhá na pomocníky ve formě pilulek, avšak ne vždy u nich musí zůstat.

Věčně ucpaný nos a zarudlé oči nejsou příjemné pro nikoho. Co alergie způsobuje a proč jsou někteří citliví hodně a jiní méně? Alergie je přílišná reakce imunitního systému na okolní vlivy, jako jsou různorodé látky anebo potraviny. Navíc se může objevit úplně kdykoliv, jak v útlém věku, tak i v tom pokročilejším. Jak proti alergickým reakcím úspěšněji bojovat?

Než přijdou na řadu pilulky, je třeba zjistit, co alergii způsobuje, a jak se případně této reakci vyhnout. Snažíte se dodržovat zdravý životní styl? Stravujete se tak, jak byste měli? Senné rýmy a podobná onemocnění jsou způsobená určitou látkou. Již před začátkem pylové sezony je třeba začít užívat bylinky a kapky, které mohou reakci zmírnit. I přesto, že tato léčba může chvíli trvat, výsledky se dostavují. Mnohdy bývá na vině právě špatný životní styl, nepravidelné stravování a zpravidla nulová sportovní aktivita. A díky kombinaci správné životosprávy a kvalitního jídelníčku se alergické reakce zmírní.

Při kožních vyrážkách zapomeňte na jakýkoliv make-up, krémy, nebo třeba alkohol a velké množství cukru. To všechno jsou věci, které ekzémy jen zhoršují. I při ekzémech můžete mít alergii pouze na určitou látku, proto si vyhledejte doktora, o kterém víte, že vám dokáže přesně stanovit diagnózu. U atopických ekzémů musíte samozřejmě počítat s delším průběhem léčby.

Čtěte také:   Je rychlý metabolismus úděl genetiky?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *