Bolesti hlavy?

Každý z nás tu nepříjemnou bolest určitě někdy zažil, má totiž mnoho příčin a ani jedna z nich není příjemná. Bolest nám říká, že je něco špatně, to je případ toho, že žádná bolest není jen pro nic za nic a má své důvody. A zrovna bolest hlavy má mnoho důvodů, z nichž některé nemusíme ani tušit či považovat za důležité, což je samozřejmě špatně.

První, co nás při bolestech hlavy napadne je to, že sáhneme po pilulkách. Ne vždy tomu tak ale musí být. Bolestem hlavy jde samozřejmě i předcházet, jedním ze základních tipů je dostatečná hydratace během celého dne. Nejlepší je voda, můžete kombinovat s minerálkou nebo zeleným čajem.

Pakliže se bolest opravdu dostaví, doporučují se použít ledové obklady (sáčky s ledem, zmrzlými potravinami) a přiložit na čelo. Led zúží cévy a tím se bolest nešíří dál. Dalším tipem na obklady jsou ty, které se dávají na lýtka. Mokré ručníky se nechávají jako zábaly po dobu dvaceti minut, potom by bolest měla ustoupit. Snad jedna z nejstarších rad od našich babiček je ta, že si stačí spánky natřít alpou, její přírodní aroma ovlivňuje psychickou pohodu a ta úzce souvisí s tou fyzickou. Máte doma citron? Netradiční kombinace s kávou nemusí být příliš chutná, ale posiluje krevní oběh. Stačí si vymačkat citron do kávy a rychle vypít. Patříte-li mezi příznivce bylinek, čaj z majoránky a oregana pijte několikrát denně a o bolestech hlavy nebudete ani vědět.

Čtěte také:   Spěte sladce

Zdravý životní styl zahrnuje také sport, proto pobyt na čerstvém vzduchu a pohybová aktivita někdy pomohou více než všechny doporučené rady.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *