Bolesti zad? Co děláte špatně?

Není snad člověka, který by si alespoň někdy nestěžoval na bolest zad. Ať už staří či mladí, všichni mají stejný problém, jež je třeba řešit. Co bolest zad způsobuje a je opravdu tak nebezpečná, jak se říká?

Bolest zad je strašákem všech lidí moderní generace. Dříve lidé totiž neřešili každý zdravotní problém, který měli, ale až ten, který byl opravdu akutní. Tím pádem nebylo tolik druhů nemocí a nikdo se jimi ani nezabýval. Bolest zad postihuje všechny věkové skupiny, i když ty mladší ne tak často. Bolest zad je způsobena mnoha faktory, z nichž jsou nejčastější špatné sezení v práci a také špatný spánek, což znamená nesprávnou matraci a polštář. Při návštěvě pokojového studia by vám měl personál poskytnout všechny informace, které potřebujete k tomu, abyste se bolestem zad vyhnuli. Pokud vás s tímto stavem neseznámí, měli byste se sami zeptat.

U všech činností, které děláte, zapojujete záda a jejich svalstvo. Proto je dobré vědět, že je třeba mít rovná záda, protože pokud se hrbíte, záda se zakulacují a s tím souvisí různé zdravotní problémy, u kterých se zprvu domníváte, že nemají původ od zad. Jde například o bolesti týkající se hlavy a očí, dále může jít o problémy hrudníku, jako je píchání u srdce a jiné.

Občas se také může stát to, že se bolest zad objeví de facto z ničeho nic, takže pokud tyto bolesti budou přetrvávat, je lepší si najít odbornou pomoc a zbytečně déle nevyčkávat.

Čtěte také:   Co nám hrozí při špatném stravování?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *