Brusinky – červený zázrak se jménem

Brusinky zná téměř každý, ale jaká je jejich skutečná síla? Brusinky se řadí mezi ovoce, na které by se v našich zeměpisných podmínkách nemělo zapomínat. Brusinky by se určitě na vašem jídelníčku neměly objevovat jen sporadicky. Neslouží jen jako první pomoc při obtížích s močovými cestami, ale také jako prevence před různými druhy onemocnění.

Vitamínová bomba

Brusinky jsou doslova nadopovány vitamínem C, což je přírodní antioxidant, který likviduje volné radikály a posiluje imunitu. Dále obsahují vitamín E, který je rozpustný v tucích a rovněž ovlivňuje správný chod imunitního systému. Tento vitamín také napomáhá ženám, které trpí premenstruačním syndromem. Brusinky mají také spoustu minerálů. Avšak nezapomeňte na to, že vitamíny jsou rozpustné v tucích, tudíž je třeba je kombinovat s něčím, kde bude dostatek tuku pro jejich nejlepší užití. Nebojte se je přidat do zeleninových salátů, jako přílohu ke slaným pokrmům anebo do snídaňových kaší.

Kde pomáhají

Jako prevence slouží proti infekci močových cest. Osoby trpící tímto problémem by do svého jídelníčku měly brusinky zařadit trvale. Krásně červené brusinky mají také svou úlohu v rakovinotvorném bujení, konzumace brusinek snižuje riziko rakoviny jater, vaječníků, prostaty a tlustého střeva. Jsou také prospěšné při onemocnění dásní a celkovém stravu dutiny ústní.

Nebojte se nakoupit potraviny, které brusinky obsahují, ať už to jsou džusy anebo šťávy. Vhodné jsou také sušené či čerstvé, které lze kombinovat téměř s čímkoliv. Buďte kreativní a využijte je třeba do pečení nebo smoothies. Brusinky si právem zaslouží místo ve vaší stravě, ať jsou v jakékoliv formě. Klidně je můžete jíst i jen tak, anebo si je namíchejte s různými druhy oříšků a budete mít perfektní dopolední svačinu.

Čtěte také:   Zdravá strava je jednoduchá, zvlášť v létě!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *