Buďte sví!

Patříte mezi ty, kteří se dají snadno ovlivnit a poslouchají ostatní? Domníváte se, že je to dobře? Začněte být sví! Je jasné, že do jisté míry vás skutečně zajímá, co si o vás lidé myslí, ale je třeba si uchovat zdravou míru rozumu a nenechat se příliš omezovat. Jak na to?

Tohle už se nehodí

Kdy zdravá míra přesáhne meze? Takto postižený člověk si těžko přiznává své pochybení, nicméně okolí by si jeho zvláštního chování všimnout mělo. Často si promítá scénáře, co a kdy mu dotyčný řekl, nebo si je jednoduše bere moc „k tělu“, ať už se jedná o kohokoliv a pokud postižená osoba žádný problém nezpůsobila, není důvod, aby se zabývala nesmysly. Takže pokud někoho takového přistihnete při zpytování svědomí, nezapomeňte jej povzbudit.

Zvyšte své sebevědomí!

Pamatujete si, kdy jste se naposledy za něco pochválili nebo odměnili? Že ne? Pak je ten správný čas to napravit. I po malém úspěchu je třeba slavit. Dopřejte si chvilku pro sebe a přiznejte si, že se vám něco povedlo. A hlavně, zdravé sebevědomí rozhodně není na škodu. Právě díky sebevědomí se řečem ostatních možná vyhnete, ale v lepším případě vás už tolik nebudou zajímat. Rovněž zde lze uplatnit další motto a to takové, že ostatní by se o vás opravdu starat neměli. Ať každý říká, co chce a kdy chce.

Čtěte také:   Vyzrajte na jarní únavu!

Pokud si nebudete vědět rady, je lepší si najít kouče, který vás uvede do problematiky. Popovídá si s vámi, řekne vám stanovisko a rozhodne, který přístup by pro vás byl nejlepší. Je jasné, že je lepší vystoupit z davu, ale ne vždy to u některých zafunguje v tom správném slova smyslu.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *