Bulimie

Stejně jako mentální anorexie je strašák všech, zejména dívek v dospívajícím věku, Bulimie. Zatímco mentální anorexie spočívá v omezování příjmu potravy, bulimie je o záchvatovém, neřízeném přejídání. Mnohdy také o užívání jiných látek za účelem neztloustnout ani o gram.

Tento zlom nastává kolem 12-18 roku, dospívající se dostávají do věku, kdy chtějí za každou cenu vypadat dobře. Jsou nespokojeni se svým tělem a snaží se dělat všechno pro to, aby vypadali skvěle. Postupem času to může zajít až tako daleko, že je postihne bulimie či anorexie, nebo také obě dvě poruchy dohromady.

Projevy tohoto psychického onemocnění jsou více než zničující. Postižení si nesou následky celý život a někdy se z ní ani nevyléčí, protože zbavit se něčeho, co je v mozku už hluboce zakořeněno, jde velmi obtížně. A jaké projevy to jsou?

  •  Všechno jídlo, které sní, okamžitě vyzvrací, žaludeční šťávy se tedy dostávají do jícnu, což jej poškozuje
  • Podrážděný žaludek
  • Organismus je oslabený, častá nemocnost
  • Vypadávání vlasů, zničené nehty, vypadávání zubů
  • Ztráta všech potřebných látek a minerálů pro zdraví
  • Úzkost, pocity viny po požití jídla
  • U dívek ztráta menstruace (způsobená poklesem váhy a nedostatku všech látek v těle)

Je třeba si dávat pozor, pokud máte doma dospívající dívku či chlapce, kteří o sebe dbají až příliš, nikdy nevíte, co zatím může stát, a tak se svými potomky raději diskutujte, i když ne vždy to bývá snadné. K léčbě bulimie se musí přistupovat velmi opatrně, musíte zvolit dobrého psychologa, případně psychiatra, jež vybere potřebná analgetika a pak už průběh léčby bývá většinou odlišný, záleží, v jakém stádiu se dotyčná osoba nachází.

Čtěte také:   Vysoký krevní tlak je tichý nepřítel

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *