Býváte v létě často nemocní?

Nesnesitelná vedra a klimatizace nejsou moc dobrými společníky, zvlášť v tomto období, kdy panují velké teplotní rozdíly venku a vevnitř. Co dělat, abyste nenastydli kvůli změnám teplot?

Klimatizace jsou dnes téměř všude, v obchodech, v autech, v práci, zkrátka tam, kde se běžný člověk dennodenně pohybuje. Právě díky rozdílným teplotám není lidský organismus schopen tuto změnu akceptovat, a pak je více náchylný k nemocem. Klimatizace také může za časté angíny, které se běžně objevovat vůbec nemusí. Jak se účinně bránit proti nešvarům moderní doby?

Noste oblečení navíc

Pokud víte, že se budete pohybovat v klimatizovaném objektu, neváhejte si do tašky přihodit alespoň mikinu či jiný kus oblečení, který vás ochrání před chladným vzduchem. To je to nejjednodušší, co pro své zdraví a sebe můžete udělat. Pakliže pracujete v kanceláři s klimatizací, neváhejte si v kanceláři nechat převlečení, které zabrání tomu, abyste prochladli.

Pozor na stupně

Klimatizace sice skvěle ochladí, ale její funkce je taková, že fouká především chladný vzduch, aby místnost ochladila na požadovanou teplotu. Následující rada není ani tak moc radou, jako spíše tipem. Klimatizaci používejte jen tehdy, pokud je to opravdu nutné. Místo klimatizace zkuste otevřít dveře a okna, abyste způsobili průvan, který vám pobyt v místnosti alespoň trochu zpříjemní. A pakliže se bez klimatizace opravdu neobejdete, zapínejte ji akorát občas v daných časových intervalech, ale nikdy ji nenechte běžet pořád.

Čtěte také:   Co nám hrozí při špatném stravování?

Je jasné, že ve velmi vysokých teplotách se ochladí každý rád, jenže někdy je cena příliš vysoká. Vaše zdraví je přednější, proto nepodceňujte působení klimatizace, způsobuje nejen nepříjemné nachlazení, ale také mnohem vážnější zdravotní komplikace, od problému se zády až po bolavé klouby. Spousta z nás potom nedává vinu chladnému vzduchu, ale úplně jiným vlivům.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *