Chcete zlepšit svou obranyschopnost?

Zdá se, že podzim udeřil v plné síle a přichází období nepříjemných nachlazení, chřipek a angín, které dokáží běžný život pěkně znepříjemnit. Jak se proti nemocem chránit a co dělat, abyste při každém menším prochladnutí nenastydli? Přinášíme vám pár tipů, které jistě v tomto počasí oceníte.

Spánek je základ

Dostatečné množství spánku je jednoduše základ. Každý člověk je unikát, proto má každý dobu spánku jinou, nicméně je třeba, abyste následující ráno vstávali vyspaní a odpočinutí. V tuto chvíli hraje podstatnou roli tedy to, jak u vás probíhají jednotlivé fáze spánku. Fáze spánku se liší jak u dospělého člověka, tak i u dítěte. Sami víte nejlépe, kdy se cítíte nejvíce odpočinutí. Zkuste alespoň pro začátek naslouchat svému tělu.

Choďte na čerstvý vzduch

Ačkoliv se to může zdát jako hloupost, opak je pravdou. Pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu zvyšuje odolnost organismu a přispívá ke zlepšení nejen duševní kondice. To vše samozřejmě tehdy, pokud se cítíte fit a víte, že jste zdraví. Pokud už jste nemocní, dlouhý pohyb venku vám může spíše uškodit. Takže pokud se venku citelně ochladí, dopřejte si alespoň krátkou zdravotní procházku. Ale pozor, abyste při procházce nenastydli. Musíte se stále cítit v teple, tudíž nezapomeňte na pokrývku hlavy a také správnou obuv, která zajistí nejen komfort, ale také zamezí prochladnutí.

Dobrá nálada ještě nikdy nikomu neublížila

Čtěte také:   Péče o ruce v zimě

Určitě už dávno víte, že být pozitivní je základem dobrého zdraví. Dobrá nálada dokáže jednoduše zázraky. Je prokázáno, že psychosomatika je základ a dobrá nálada tedy ovlivňuje i zdraví fyzické. To v praxi také znamená, že lidé, co mají většinou špatnou náladu anebo jsou velmi negativní, bývají častěji nemocní než ti, kteří tak negativní nejsou.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *