Čím zlepšit zažívání?

Znáte ty špatné pocity v žaludku a tušíte, že s vámi není něco v pořádku? Možná máte špatné trávení. A víte, čím jej podpořit, aby pracovalo lépe? Není na tom nic složitého, stačí naslouchat svému tělu. My vám přinášíme pár tipů na to, jak si zažívání upravit a nepotýkat se s dalšími problémy.

Citronová šťáva

Opět naše rada nad zlato, začnete-li den sklenicí vody s citronovou šťávou, nastartujte to nejen váš metabolismus, ale také trávení. Citronovou vodu můžete klidně popíjet i během dne. Ale pozor, ať to s ní nepřeženete.

Sportujte

Ne nadarmo se říká, že sport pomáhá. U trávení to platí dvojnásob, dopřejte si minimálně jednou denně procházku a určitě pocítíte změnu.

Věnujte jídlu čas

Každému svému chodu byste měli věnovat čas, ať jste v práci nebo ne. Je třeba, abyste si vyhradili čas, který pro vás bude znamenat jídlo a případný relax. V žádném případě, tedy pokud je to možné, nejezte v kanceláři!

Omezte cukr

Špatné zažívání způsobuje i cukr, který může za to, že vaše zažívání je pomalejší. Proto se snažte cukr omezit. Což znamená omezení nejen čokolády a cukrovinek celkově, ale také omezení sladkých nápojů.

Zelenina a ovoce

Upravit zažívání lze také větším množstvím ovoce a zeleniny. Nebojte se do svého jídelníčku přidat více zeleniny a cukrovinky nahradit ovocem. Z počátku to bude možná těžší, než se zdálo být, ale výsledný efekt stojí za to. S tím úzce souvisí změna jídelníčku, která je u zažívání mnohdy potřeba. Proto se nebojte návštěvy dietologa anebo výživového poradce, kteří vám dokáží sestavit jídelníček na míru, pokud to vy sami nezvládnete. Příčinou špatného zažívání je špatný životní styl a životospráva, už jste si řekli, že byste něco konečně mohli změnit?

Čtěte také:   Proč se Vám nedaří zhubnout?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *