Čím zlepšit zažívání?

Znáte ty špatné pocity v žaludku a tušíte, že s vámi není něco v pořádku? Možná máte špatné trávení. A víte, čím jej podpořit, aby pracovalo lépe? Není na tom nic složitého, stačí naslouchat svému tělu. My vám přinášíme pár tipů na to, jak si zažívání upravit a nepotýkat se s dalšími problémy.

Citronová šťáva

Opět naše rada nad zlato, začnete-li den sklenicí vody s citronovou šťávou, nastartujte to nejen váš metabolismus, ale také trávení. Citronovou vodu můžete klidně popíjet i během dne. Ale pozor, ať to s ní nepřeženete.

Sportujte

Ne nadarmo se říká, že sport pomáhá. U trávení to platí dvojnásob, dopřejte si minimálně jednou denně procházku a určitě pocítíte změnu.

Věnujte jídlu čas

Každému svému chodu byste měli věnovat čas, ať jste v práci nebo ne. Je třeba, abyste si vyhradili čas, který pro vás bude znamenat jídlo a případný relax. V žádném případě, tedy pokud je to možné, nejezte v kanceláři!

Omezte cukr

Špatné zažívání způsobuje i cukr, který může za to, že vaše zažívání je pomalejší. Proto se snažte cukr omezit. Což znamená omezení nejen čokolády a cukrovinek celkově, ale také omezení sladkých nápojů.

Zelenina a ovoce

Upravit zažívání lze také větším množstvím ovoce a zeleniny. Nebojte se do svého jídelníčku přidat více zeleniny a cukrovinky nahradit ovocem. Z počátku to bude možná těžší, než se zdálo být, ale výsledný efekt stojí za to. S tím úzce souvisí změna jídelníčku, která je u zažívání mnohdy potřeba. Proto se nebojte návštěvy dietologa anebo výživového poradce, kteří vám dokáží sestavit jídelníček na míru, pokud to vy sami nezvládnete. Příčinou špatného zažívání je špatný životní styl a životospráva, už jste si řekli, že byste něco konečně mohli změnit?

Čtěte také:   Přejedli jste se o svátcích?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *