Co dělat, když vám dochází energie?

Každý z nás má období, kdy má energie více a někdy méně. Ne však každý člověk se s úbytkem energie dokáže vyrovnat, což znamená, že lidé jsou pak nevrlí, otravní a nepříjemní. Co tedy dělat v případech, kdy se cítíte bez energie, a nevíte, čím a jak si pomoci?

Dávejte si pozor na to, co jíte

Uspěchaná doba si mnohdy žádá špatné potraviny, které vám nedodávají minerály ani vitamíny, natož pak energii. Vápník, železo, hořčík a zinek jsou jedny ze základních minerálů, které ovlivňují únavu. Máte-li jich nedostatek, rychle to pocítíte. Soustřeďte se tedy na lokální suroviny, o kterých víte, že vám poskytnou opravdu to, co je potřeba.

Superpotraviny

Výbornou zásobárnou energie jsou takzvané superpotraviny, které někdy příliš lokální nejsou, ale v určitém množství vám opravdu s únavou pomohou. Zkuste zázvor nebo kustovnici čínskou, z těch lokálních surovin to jsou například borůvky, cibule či česnek. Za zkoušku také stojí různá smoothie a šťávy, které dokáží nakopnout metabolismus a obsahují potřebné minerály a vitamíny. Také nezapomínejte na oříšky a semínka, která jsou sice tučná, ale opět spolehlivě doplní všechny potřebné látky. Naopak se zkuste vyhnout potravinám, které zatěžují trávení, vynechte tedy masné výrobky anebo přílišné množství hub.

Tuk je také potřeba

Jak bylo zmíněno výše, oříšky a semínka do vašeho jídelníčku určitě patří, ale co je také důležité, jsou správné oleje. Nebojte se používat máslo nebo různé rostlinné oleje, ať už je to klasický olivový, arašídový a podobně. Správné oleje jsou nejen zdrojem dobrého tuku, ale také energie tolik potřebné ke zvládání každodenních věcí.

Čtěte také:   Dostatek energie? Tyhle potraviny to zajistí

Je normální, že se občas každý potýká s nedostatkem energie, ale tento nedostatek by neměl být dlouhodobý. Pakliže tento stav přetrvává, je dobré vyhledat lékařskou pomoc, neboť i obyčejná únava může signalizovat nemoci, které mohou být velmi nebezpečné.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *