Co může způsobovat únavu?

Jste stále unavení? Cítíte se při příchodu z práce či ze školy úplně bez energie a přemýšlíte jen nad tím, jak zůstat čilí? Je jasné, že v zimních měsících je únava znát více než v létě, ale i tehdy musí mít své meze. Co vlastně způsobuje to, že jste unavení? Příčin je spousta, někdy jsou to i takové, které nelze odhalit doma, ale bude potřeba lékařská pomoc.

Příčiny, které nejsou vidět

Za únavu také mohou nemoci, které musí být potvrzeny lékařem. Například nedostatek železa zjistíte pouze z krevních testů, takže bez lékařské pomoci toho moc nezmůžete. Dalším faktorem může být štítná žláza a její špatná funkce, která způsobuje únavu. I tyto problémy se dají řešit. Nemusíte hned sahat po pilulkách, ale existuje i přírodní řešení. Nedostatek železa vyřeší pestrý jídelníček a štítnou žlázu kombinace bylinek.

Spíte málo

Domníváte se, že pár hodin spánku denně stačí? Není to pravda, a už vůbec ne v zimě. Tělo si jednoduše potřebuje odpočinout, tudíž je dobré, abyste na to nezapomínali. Pokud nejste schopni jít do postele dříve, udělejte si přestávku během dne, ale nespěte. Jako dobrý tip uvádíme to, že je dobré vstávat pár měsíců dříve, než jste zvyklí, abyste svému tělu naznačili, že je dobré chodit spát brzy.

Na druhou stranu je také dobré zmínit, že kvalita spánku je ovlivněna nejen tím, kde spíte, ale také tím, jak se před usnutím cítíte. Od toho se odvíjí i sny a jejich intenzita. Dbejte na to, aby vaše místnost v průběhu spánku nebyla příliš osvětlená. Světlo ovlivňuje spánek a také může způsobovat rakovinné bujení v těle.

Čtěte také:   Mohou vlastně lidé žít zdravě?

 

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *