Co s bolestmi zad?

Určitě tu bolest všichni známe, i když přijde po několikáté, vždy se ptáme proč zrovna teď. S bolestmi zad si není dobré zahrávat, pokud je potřeba, je dobré, když zasáhne odborník. Bolesti zad jsou různé a ne vždy známe příčinu, a proto se vydáváme za lékaři.

A co s takovými potížemi, které jsou nárazové a akutní? Když je nám jasné, že předcházející den jsme měli zvýšenou námahu, už počítáme s tím, že nás záda budou bolet. Po takovém druhu bolesti je doporučen klid a teplo, případně dobrá masáž. V domácnostech jsou i hojně využívány různé hřejivé emulze, které rozšiřují cévy a podporují tak prokrvení svalů. Co když vás bolí trapézy (horní část ramen)? Účinnou masáž můžete zkusit sami, dejte dlaň na druhé rameno a masírujte od krku až k paži, ale jen do mírné bolesti!

Náhlá bolest může ale také značit zánět, jako první pomoc na postižené místo přikládejte led, nicméně nejste-li si svým stavem jisti, vyhledejte lékaře. S bolavými zády by si měli rozumět tito – ortoped, neurochirurg, neurolog, i rehabilitační pracovník, nutno podotknout, že každý k zádům přistupuje z jiného „úhlu“, tudíž se není čemu divit, když se jejich postupy liší. Jako hloupost se může zdát i to, že pokud nesportujete, nehýbete se a nemáte žádnou fyzickou aktivitu, záda vás budou bolet ještě víc. Ale je to tak, svaly a šlachy jsou kvůli nedostatku pohybu ztuhlé.

Čtěte také:   Co dělat, aby vás chřipka nedostihla?

Dbejte také na to, že vaše postel by neměla být ani moc měkká, ale ani moc tvrdá, postel musí kopírovat tvar páteře, také polštáře z inteligentní pěny jsou skvělým vynálezem.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *