Co se zápachem z úst?

Se zápachem z úst se snad setkal každý z nás. Opravdu to není příjemné, zvlášť jste-li původcem nebo je to někdo z vašeho blízkého okolí. Proto u sebe raději vždy noste žvýkačky, případně bonbony. Dnes se dají koupit ve zdravých výživách i takové žvýkačky, které neobsahují aspartam a podobná umělá sladidla, takže nemusíte mít strach, co se vám stane z nadměrného žvýkání. Nevábný dech je věc, která může mít mnoho příčin a je třeba ji včas řešit.

Mezi nejčastější důvody zápachu z úst bývá většinou nemoc, ať už bolest v krku či kašel. Infekce vysušují sliznice a tím pádem máte málo slin, které neutralizují bakterie.

Používáte ústní vodu? A napadlo vás, že může spíše škodit? Ústní vody jsou totiž velkým marketingovým tahem, bakterie v ústech být musí, a pokud zvolíte ústní vodu s vysokým obsahem alkoholu, svá ústa tak připravíte o zbytek bakterií, které v puse zbyly po vyčištění chrupu.

Bakterie si také pochutnávají na sladkostech, zvláště na gumových medvídcích, lízátkách a všech typově podobných cukrovinkách. Tam, kam se lepí zůstatky pochutin, lepí se zákonitě i bakterie. Dalším faktorem ovlivňující zápach je stres, člověk, který se potí, nejen smrdí, ale opět vysušuje ústní sliznice a to je špatné. Po pár doušcích vody by se měl dostavit útlum.

Chcete-li předcházet zápachu z úst, dentisté doporučují po každém umytí zubů použít nit. Jak na to vám samozřejmě prozradí. Pokud vám, lidově řečeno, bude smrdět z pusy opakovaně a bez zjevné příčiny, není radno si s tímto jevem zahrávat a raději navštívit lékaře. Přemíru bakterií v ústech přece nepotřebujete.

Čtěte také:   Jak udržet naše cévy průchodné?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *