Co se zápachem z úst?

Se zápachem z úst se snad setkal každý z nás. Opravdu to není příjemné, zvlášť jste-li původcem nebo je to někdo z vašeho blízkého okolí. Proto u sebe raději vždy noste žvýkačky, případně bonbony. Dnes se dají koupit ve zdravých výživách i takové žvýkačky, které neobsahují aspartam a podobná umělá sladidla, takže nemusíte mít strach, co se vám stane z nadměrného žvýkání. Nevábný dech je věc, která může mít mnoho příčin a je třeba ji včas řešit.

Mezi nejčastější důvody zápachu z úst bývá většinou nemoc, ať už bolest v krku či kašel. Infekce vysušují sliznice a tím pádem máte málo slin, které neutralizují bakterie.

Používáte ústní vodu? A napadlo vás, že může spíše škodit? Ústní vody jsou totiž velkým marketingovým tahem, bakterie v ústech být musí, a pokud zvolíte ústní vodu s vysokým obsahem alkoholu, svá ústa tak připravíte o zbytek bakterií, které v puse zbyly po vyčištění chrupu.

Bakterie si také pochutnávají na sladkostech, zvláště na gumových medvídcích, lízátkách a všech typově podobných cukrovinkách. Tam, kam se lepí zůstatky pochutin, lepí se zákonitě i bakterie. Dalším faktorem ovlivňující zápach je stres, člověk, který se potí, nejen smrdí, ale opět vysušuje ústní sliznice a to je špatné. Po pár doušcích vody by se měl dostavit útlum.

Chcete-li předcházet zápachu z úst, dentisté doporučují po každém umytí zubů použít nit. Jak na to vám samozřejmě prozradí. Pokud vám, lidově řečeno, bude smrdět z pusy opakovaně a bez zjevné příčiny, není radno si s tímto jevem zahrávat a raději navštívit lékaře. Přemíru bakterií v ústech přece nepotřebujete.

Čtěte také:   Anémie, nemoc nejen slabých
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *