Co vlastně jíte?

Snažíte-li se sledovat výživové trendy, určitě víte, že se stále více skloňuje bezmasá strava. A ještě více taková, která není pro tělo zátěží, ale aby po ní lidé byli schopni fungovat ještě lépe a měli více energie. Vědci a lékaři se mohou snažit jakkoliv, ale pro každé tělo je dobré něco jiného, takže není potřeba dělat ukvapené závěry.

Nicméně stále častěji se na internetu začínají objevovat „nápoje“, které slibují, že vás zasytí, budete plní energie a získáte všechny minerály a vitamíny, které vaše tělo potřebuje. Jedná se o prášek, který stačí smíchat s vodou a „jídlo“ je na světě. Reklamy lákají, že je vhodné jak pro sportovce, tak i pro všechny ostatní, protože je bez lepku a laktózy. Výhodou je jednoduchost přípravy a také to, že nezabírá příliš mnoho místa. Proto je prášek vhodný na cesty, nebo do práce, pokud víte, že budete mít celý den na spěch.

Otázkou ale zůstává, zdali je možné tento prášek nahradit za plnohodnotnou stravu. Určitě tušíte, že tomu tak nebude, a máte pravdu. Dlouhodobé užívání určitě nedoporučujeme, jedná se spíše o to, že vám příprava ušetří čas a vy tak svůj ušetřený čas můžete věnovat jiným aktivitám. Žaludek a střeva jsou totiž zvyklá na stravu, kterou tělu dopřáváte právě vy, takže by vám tekutá strava zprvu mohla dělat problémy. A po delší konzumaci by zase mohl být problém s návratem k normální stravě.

Čtěte také:   Máte málo energie?

Naše rada zní jednoznačně. Pokud chcete vyzkoušet něco nového a nebojíte se do těchto inovativních způsobů stravování investovat, neváhejte. Pakliže se nechystáte podniknout cestu kolem světa a víte, že jídla budete mít dostatek, stravu v prášku přenechejte ostatním.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *