Dieta podle krevních skupin

V marné snaze zhubnout, dosáhnout svých vysněných ideálů a mír jsme schopni udělat téměř cokoliv. Nicméně si neuvědomujeme, že tím můžeme tělu i škodit, protože nesprávně zvolené diety jsou to samé, co vážné nemoci. Nejlepší dieta je od všeho s mírou, proto neexistuje žádný přesný návod, co jíst, protože každý jsme úplně jiný.

Slyšeli jste o dietě podle krevních skupin? V krvi máme látku zvanou antigen a každá krevní skupina má tento antigen jiný. Imunitní systém pozná, pokud do vašeho těla vstoupil cizí antigen a hlavním úkolem je si proti cizímu antigenu vytvořit protilátky. „Náš“ antigen je na sebe navazuje, a tak je ničí. Z tohoto důvodu došlo k zjištění, že určité potraviny fungují jen na určité krevní skupiny. Ale pokud zkonzumujete něco, co do „vašeho“ jídelníčku nepatří, není to nikterak zdraví ohrožující.

Krevní skupina 0

O této skupině se říká, že je nejideálnější. Ne nadarmo, majitelé této krve ji mohou darovat komukoliv. A co se týče jejich stravy? Měli by omezit luštěniny, hlavně fazole a čočku (místo toho si dopřát dýňová semínka a vlašské ořechy) a také se zkoušet vyhnout lepku. Ze zeleniny se doporučují rajčata a listová zelenina. Zaměřte se také na ryby.

Krevní skupina A

Zjednodušeně lze říci, že krevní skupina A je opakem 0, neboť maso pro ni není příliš vhodné. Prospívají jí spíše luštěniny, ale také pozor na tuky. Důležitá je také zelenina (nejlépe v syrovém stavu). Celkově by tedy lidé s krevní skupinou A měli tíhnout spíše k rostlinné a lehčí stravě.

Čtěte také:   Mají diety vůbec smysl?

Krevní skupina B

Doporučuje se omezit lepek kvůli redukci váhy. Skupina B si může dopřát i mléčné výrobky, stejně tak jako ryby či vejce, prospívá také olivový olej. Skupina B rovněž dobře snáší ovoce, brambory a zelí.

Krevní skupina AB

Většina potravin nevhodných pro A a B je také nevhodná pro AB. Stejně tak jako všechny ostatní krevní skupiny, i tato potřebuje maso – skopové či krůtí. Dopřejte si zakysané mléčné výrobky, ale ořechy a semínka raději nechte na později. Můžete i pečivo a cereálie. AB má na výběr nejvíce potravin, protože je jakýmsi „mixem“ obou skupin.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *