Dieta podle krevních skupin

V marné snaze zhubnout, dosáhnout svých vysněných ideálů a mír jsme schopni udělat téměř cokoliv. Nicméně si neuvědomujeme, že tím můžeme tělu i škodit, protože nesprávně zvolené diety jsou to samé, co vážné nemoci. Nejlepší dieta je od všeho s mírou, proto neexistuje žádný přesný návod, co jíst, protože každý jsme úplně jiný.

Slyšeli jste o dietě podle krevních skupin? V krvi máme látku zvanou antigen a každá krevní skupina má tento antigen jiný. Imunitní systém pozná, pokud do vašeho těla vstoupil cizí antigen a hlavním úkolem je si proti cizímu antigenu vytvořit protilátky. „Náš“ antigen je na sebe navazuje, a tak je ničí. Z tohoto důvodu došlo k zjištění, že určité potraviny fungují jen na určité krevní skupiny. Ale pokud zkonzumujete něco, co do „vašeho“ jídelníčku nepatří, není to nikterak zdraví ohrožující.

Krevní skupina 0

O této skupině se říká, že je nejideálnější. Ne nadarmo, majitelé této krve ji mohou darovat komukoliv. A co se týče jejich stravy? Měli by omezit luštěniny, hlavně fazole a čočku (místo toho si dopřát dýňová semínka a vlašské ořechy) a také se zkoušet vyhnout lepku. Ze zeleniny se doporučují rajčata a listová zelenina. Zaměřte se také na ryby.

Krevní skupina A

Zjednodušeně lze říci, že krevní skupina A je opakem 0, neboť maso pro ni není příliš vhodné. Prospívají jí spíše luštěniny, ale také pozor na tuky. Důležitá je také zelenina (nejlépe v syrovém stavu). Celkově by tedy lidé s krevní skupinou A měli tíhnout spíše k rostlinné a lehčí stravě.

Čtěte také:   Jogurtová dieta

Krevní skupina B

Doporučuje se omezit lepek kvůli redukci váhy. Skupina B si může dopřát i mléčné výrobky, stejně tak jako ryby či vejce, prospívá také olivový olej. Skupina B rovněž dobře snáší ovoce, brambory a zelí.

Krevní skupina AB

Většina potravin nevhodných pro A a B je také nevhodná pro AB. Stejně tak jako všechny ostatní krevní skupiny, i tato potřebuje maso – skopové či krůtí. Dopřejte si zakysané mléčné výrobky, ale ořechy a semínka raději nechte na později. Můžete i pečivo a cereálie. AB má na výběr nejvíce potravin, protože je jakýmsi „mixem“ obou skupin.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *