Domácí peeling? Snadné!

Vyrobit si domácí peeling nemusí být jen zkouška z alchymie, mnohdy postačí pár surovin z běžně dostupných obchodů a vy tak ušetříte nejen peněženku. Odstraňování odumřelých buněk pokožce prospívá a udržuje jí svěží a zdravou. Domácí peeling zajišťuje, že stoprocentně víte, co vaše směs obsahuje a usnadňuje vám zbytečné hledání cizích chemických názvů.

Cukr má zde tentokrát své místo

Peeling určený na nohy a tělo vytvoříte jednoduše, stačí smíchat dvě lžíce cukru krystal s olivovým olejem, aby vytvořil emulzi, kterou posléze naneste na určená místa. Nechte chvíli působit a opláchněte teplou vodou.

Káva na tvář

Dalším peelingem, tentokrát na tvář, jsou jemná mletá kávová zrnka. Návod je triviální, smíchejte krém anebo mléko, které používáte s jednou lžičkou kávy. Tuto směs vmasírujte do tváře a poté samozřejmě opláchněte.

Kokosový olej a sůl

Kokosový olej a himalájskou sůl znáte, věděli jste, že z těchto surovin jde vytvořit i peeling? Budete potřebovat 1,5 lžíce kokosového oleje, hrst soli, strouhaný kokos a chia semínka. Kokosový olej rozmíchejte se solí, přidejte kokos a semínka, až vznikne požadovaná konzistence, aplikujte směs na tělo. Tento peeling stačí setřít ručníkem, nicméně pokud chcete, můžete jej i opláchnout.

Vlašské ořechy

K peelingu na ruce budete opět potřebovat běžný krém s tím, že do něj přidáte namleté vlašské ořechy, čím menší kousky budou tím lépe. Chvíli ruce masírujte a poté opláchněte.

Čtěte také:   Péče o ruce v zimě

V knihách a na internetu se dozvíte další rady a tipy, jak na domácí peeling. My jsme zveřejnili ty nejlepší z osvědčených surovin, které byste měli mít vždy doma. A jak jste na tom vy, používáte domácí peelingy, nebo ty z obchodů?

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *