Estetický problém jménem celulitida

Celulitida trápí obézní i štíhlé ženy. Mohou za to sedavá zaměstnání, nedostatečný pohyb, špatná skladba jídelníčku, hormonální změny, nedostatečná činnost lymfatického systému a dědičné dispozice. Projevy celulitidy se dají zmírnit, avšak zbavit se jí zcela je takřka nemožné.

Stádia celulitidy

Celulitida vzniká nahromaděním nadbytečných tuků v podkoží. Dělí se na 4 stádia:

1. stádium – viditelná je pouze při zmáčknutí kůže

2. stádium – viditelná je již při ostrém osvětlení

3. stádium – viditelná je bez ohledu na osvětlení a na tom, zda žena sedí či stojí

4. stádium – viditelné jsou již hrubé nerovnosti na pokožce

Lymfatické masáže

Celulitida vzniká špatným oběhem lymfatického systému. Pro zlepšení jeho činnosti přispívají lymfatické masáže, kdy se rozproudí tok lymfy v podkoží. Snáze se pak vyplavují toxické látky a dochází k úbytku přebytečných centimetrů na problémových partií.

Skořice

Účinné jsou také skořicové zábaly. Skořice zlepšuje spalování tuků a podporuje krevní oběh. Skvěle zahřívá pokožku, čímž dochází k otevírání cév a odbourávání podkožního tuku.

Domácí zábal

Připravte si jej ze dvou kelímků bílého jogurtu, pár kapek olivového oleje a pěti lžic skořice. Směs rozetřete po stehnech, hýždích a břichu a převažte fólií. Nechte tělo takto obaleno 30 až 45 minut.

Změna jídelníčku

Celulitida souvisí také s nevhodným jídelníčkem. Čerstvá strava plná ovoce a zeleniny předchází celulitidě a pomáhá v boji proti nadváze. Do svého jídelníčku také zařaďte pivo (s mírou), ovesné vločky a dodržujte pravidelný pitný režim.

Čtěte také:   Na co si při opalování dát pozor?

Zařaďte cviky

Narovnejte se, tlačte ramena dolů a lopatky dejte k sobě. Pomalu jděte do polodřepu a váhu udržujte na patách. Poté se narovnejte, nohy ovšem úplně nepropínejte. Zanožte jednu nohu. Cvik opakujte, narovnejte se a zanožte druhou nohu.

Lehněte si na zem, ruce dejte podél těla a nohy mírně rozkročte. Zdvihněte zadek od země, lopatky nechte na podložce. Dvacetkrát opakujte.

Klekněte si, opřete se o ruce a zanožujte jednu nohu. Opakujte osmkrát. Poté nataženou nohu pokrčte tak, aby pata směřovala k hýždím.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *