Hubnou muži rychleji?

Muži mají v životě velké množství výhod. Jedna z největších je určitě ta, že nemají možnost na svět přívést nového člověka. Vyvarují se tak bolestem, které mohou přetrvávat a takzvaně si své tělo nezničí. Nejen díky tomu mohou ženy tvrdit, že muži jsou mnohem citlivější a pomyslný práh bolesti mají posunutý jinak než ženy.

Z ženského pohledu mají muži život mnohem jednodušší. Například si jistá část z nich nedělá hlavu s tím, jak vypadá. Neřeší každý tukový polštářek na svém těle a už vůbec ne ručičku osobní váhy, která ráno a večer ukazuje jiné hodnoty. Má to i své opodstatnění. Muži mají jinou stavbu těla a díky tomu i menší množství tuku v těle a tím se jim i snáze hubne. Že je to nespravedlivé? Možná ano, možná ne.

Není to jen o množství tuku v těle, ale také o tom, jak o hubnutí muži přemýšlejí. Jejich „mindset“ je oproti tomu ženskému jiný. Nepřemýšlejí o tom, že mají chuť na sladké, že by neměli tolik slaných pochutin na večer a tak dále. Pokud se rozhodnou, že zhubnou, jdou do toho po hlavě a nemají problém s nastaveným jídelníčkem. Pokud jsou alespoň trochu sportovně založení, nedělá jim problém zajít do posilovny, i když vědí, že mají kila na víc. Zdá se tedy, že v tomto ohledu mají vystaráno.

Abychom ale ženy nenechali zahálet, je moc dobře známo, že padne-li na muže nemoc, v tomto případě jsou hrdinky ženy. Říká se, že i obyčejná rýma dokáže z hrdiny rázem udělat chudáka, který nezvládá každodenní činnosti. Jak už asi tušíte, je to hlavně způsobeno tím, že jejich tělo zkrátka funguje jinak než to ženské a i jinak se tedy dokáže bránit různým nemocem.

Čtěte také:   Co zpomaluje metabolismus?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *