Hubnutí začíná v hlavě!

Stále se domníváte, že hubnutí je pouze proces fyziologický a nikoliv psychologický? Musíme vám oznámit, že to není správné. Hubnutí jako valná většina pochodů ve vašem těle primárně spočívá v mysli. Tedy ve vaší hlavě. Abyste zhubli, je třeba se naučit vnímat své tělo a mysl jako celek. Mnohdy je tento začátek náročnější než celý hubnoucí plán.

Mějte se rádi!

Začít se mít rádi takoví, jací jste? To je velmi podstatná věc, bez které se při hubnutí neobejdete. Že vám to nejde? Máme pro vás pár tipů, jak si sami sebe více vážit. Nachází se ve vaší blízkosti někdo (partnera, příbuzné), pro koho má vaše budoucí změna přínos? Uvědomte si, že je to vaše tělo, takže vše, co děláte, děláte pro sebe! Vaši blízcí mohou být do jisté míry vodítkem k úspěchu, ale ve finále jste to jen vy, kdo čelí výzvě. Začít můžete tím, že si zhotovíte plán a do něj budou patřit hodiny, kdy se budete věnovat jen sobě (koupel, čtení knihy, sport, zkrátka cokoliv, co vás baví).

Myslete pozitivně

Začít myslet pozitivně rovněž není žádná legrace, nicméně pokud zvládnete pozitivní přístup, máte téměř vyhráno. Čas zahojí skoro všechny rány, takže si své životní příhody tolik neberte a nahlížejte na ně s časovým odstupem. Uvidíte, že všechno není tak černé, jak se na první pohled zdá.

Čtěte také:   Potraviny podporující hubnutí

Ptejte se

Přestože je hubnutí především vaše osobní záležitost, existují odborníci, kteří vám s vašimi problémy dokáží poradit. Dostanete se do slepé uličky? Zeptejte se! Odborníci jsou od toho, aby vám pomohli, ne aby se vám smáli, nebo se povyšovali. Pokud nevíte jak začít, i tehdy je vhodné odborníky navštívit a sestavit si svou vlastní představu o budoucnosti.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *