I hádky ovlivňují zdraví!

Víte, že hádky mají vliv na vaše zdraví? A nejen to, hádky ovlivňují organismus podobně jako stres, což je pro zachování dobrého zdraví velmi nevhodné. První otázka je více než jasná, co zapříčiňuje to, že se vůbec hádáte? Když se nad tím zamyslíte, určitě zjistíte, že hádky jsou ve vašem životě naprosto zbytečné.

Jste-li konfliktní typ, je jasné, že k hádkám inklinujete, přesto existuje způsob, jak se hádkám vyhnout. V tomto případě je důležité se zaměřit sám na sebe a zjistit, zdali vám hádky vyhovují. Není lepší všechno vyřešit v klidu, bez toho aniž byste museli zvyšovat hlas, nebo být útoční? Zamyslete se, opravdu si myslíte, že to není jednodušší? Domníváte-li se, že opravdu ne, v tomto vaše cesta bude složitější, abyste přehodnotili své priority k dosažení konsenzu v rozhovoru.

Píšeme rozhovor, protože hádka je až to poslední řešení. Chápeme, že spory a hádky vznikají zejména ze situačního rozhořčení, nicméně i tehdy jde zachovat chladnou hlavu a vše vyřešit v klidu. Důležité je si sdělenou informaci nechat projít hlavou a reagovat na ní později. S odstupem času se spousta věcí jeví jinak, tudíž je i vysoká pravděpodobnost, že se hádce vyhnete. Nesmíte také zapomínat na společensky přijatelné chování, které aroganci zakazuje. Zkuste řešení sporu vyjednat tak, aby byly obě dvě strany spokojené. Nejen, že se vyhnete stresu, ale také budete mít pocit jakési satisfakce, která navozuje dobrou náladu.

Čtěte také:   Jak být šťastnější?

Vyhnout se hádkám chce samozřejmě také určitou míru praxe, ta se však nezíská nijak jinak, než tím, že se správně naučíte argumentovat a vycházet s ostatními. Tato praxe pak bude mít uplatnění jak v profesním životě, tak i tom soukromém.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *