Jak definovat zdravý životní styl?

Kde začíná a kde končí zdravý životní styl? Co je společností považováno za zdravé, a co už zdravé není? Přestože každé médium hlásá jiné zásady, je dobré hledat pravdu někde uprostřed. Určitě to není lehké pro lidi, kteří o zdravém stravování a celkově o zdravém životním stylu moc nevědí, pakliže vyrůstali v podmínkách, kdy se na stravu či přístup ke stravování nekladl žádný důraz.

Zdravý životní styl není jen o jídle

Zdravý životní styl není zdaleka jen o jídle, je to také o přístupu a hodnotách daného člověka. Už jen to, jakým způsobem přistupuje ke stravování, jej dokáže v mnoha ohledech velmi ovlivnit. Aktivní přístup ke stravování a sportu je samozřejmě lepší, protože se tak do ničeho nenutíte a aktivity vám přinášejí potěšení. Pokud patříte do skupiny, která moc odhodlaná není, počítejte s tím, že vám nový životní styl bude způsobovat obtíže. Odpověď se zdá být tedy jasná, veškeré snažení bude jasný úspěch, ale změnit přístup ve své hlavě je již poněkud obtížnější. Proto je změna životního stylu velmi obtížná. Ale aby všechno nebylo příliš černé, je třeba podotknout, že jedinci se silnou vůli mohou mít tento proces mnohem kratší.

Jídelníček a pohyb                                

Každý, kdo se snaží žít zdravěji než dříve, do svého harmonogramu zapracuje pravidelný pohyb či více zeleniny a ovoce. Všechno je to správné, ale nesmíte zapomínat, že to, co děláte, děláte především pro své lepší já a ne, abyste se líbili okolí. Sociální sítě jsou jako stvořené na to vytvářet umělé dojmy o okolí, proto se jimi nenechejte ovlivnit. Na druhou stranu pro některé to může být alespoň vodítko, kde nalézt motivaci, ovšem nic se nemá přehánět. Volte raději například variantu diáře, kde si své úspěchy budete zapisovat, aniž byste se jimi museli chlubit vašim internetovým kolegům.

Čtěte také:   Proč se Vám nedaří zhubnout?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *