Jak na přírodní bělení zubů?

Všichni touží pro krásných bílých zubech a bezchybném úsměvu. Proto jsme schopni za tyto věci utrácet nepřiměřeně velké částky. Samozřejmě, že je profesionální péče důležitá, ale v oblasti bělení si lze pomoci i doma běžnými surovinami. Výsledek se nedostaví okamžitě, ale během několika týdnů. Chce to je trochu trpělivosti, tak proč to nezkusit?

Banán jako všemožný zázrak

V tomto případě se nejedná o použití plodu, nýbrž o slupku. Vezměte si část slupky a vnitřní stranou čistěte zuby cca dvě minuty. Jak víte, banány obsahují minerály a ty na zuby působí, čili je vybělí. Tento postup opakujte každý den, dokud nebudete se svým chrupem spokojeni.

Kokosový olej nezaostává

O kokosovém oleji je známo, že ho můžeme používat jak na vaření, tak i na své tělo, vyjímkou tedy nejsou ani zuby. Stačí jen nanést ztuhlý olej na kartáček a vyčistit je obvyklým způsobem

Jahody?

Období jahod je sice za námi, nicméně také patří mezí účinná „čistidla“. Opět je stačí jen rozmělnit v ústech a lehce jimi přejíždět po zubní sklovině. Textura jahod totiž sklovinu vyleští a docílíte tím hladšího a světlejšího vzhledu.

Kurkuma

Možná si myslíte, že to nefunguje a zuby budou ještě žlutější než předtím, ale opak je pravdou. Nejen, že kurkuma kladně ovlivňuje záněty v těle, dokonce dokáže vybělit zuby. Udělejte si kurkumovou kašičku, která se skládá pouze z vody a samotné kurkumy. Poté už ji klasicky naneste na kartáček a čistěte.

Čtěte také:   Echinacea – Váš ochránce imunity

Také nezapomínejte, že za nelichotivou barvu zubů si můžete z části sami. Káva a černý čaj totiž barví chrup opravdu účinně, také červené víno není pozadu. Dále si dávejte pozor na sycené nápoje a hlavně ty kolové. Jedlou sodu a citron raději vynechte, protože mohou zubní sklovinu velmi poškodit.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *