Jak na přírodní bělení zubů?

Všichni touží pro krásných bílých zubech a bezchybném úsměvu. Proto jsme schopni za tyto věci utrácet nepřiměřeně velké částky. Samozřejmě, že je profesionální péče důležitá, ale v oblasti bělení si lze pomoci i doma běžnými surovinami. Výsledek se nedostaví okamžitě, ale během několika týdnů. Chce to je trochu trpělivosti, tak proč to nezkusit?

Banán jako všemožný zázrak

V tomto případě se nejedná o použití plodu, nýbrž o slupku. Vezměte si část slupky a vnitřní stranou čistěte zuby cca dvě minuty. Jak víte, banány obsahují minerály a ty na zuby působí, čili je vybělí. Tento postup opakujte každý den, dokud nebudete se svým chrupem spokojeni.

Kokosový olej nezaostává

O kokosovém oleji je známo, že ho můžeme používat jak na vaření, tak i na své tělo, vyjímkou tedy nejsou ani zuby. Stačí jen nanést ztuhlý olej na kartáček a vyčistit je obvyklým způsobem

Jahody?

Období jahod je sice za námi, nicméně také patří mezí účinná „čistidla“. Opět je stačí jen rozmělnit v ústech a lehce jimi přejíždět po zubní sklovině. Textura jahod totiž sklovinu vyleští a docílíte tím hladšího a světlejšího vzhledu.

Kurkuma

Možná si myslíte, že to nefunguje a zuby budou ještě žlutější než předtím, ale opak je pravdou. Nejen, že kurkuma kladně ovlivňuje záněty v těle, dokonce dokáže vybělit zuby. Udělejte si kurkumovou kašičku, která se skládá pouze z vody a samotné kurkumy. Poté už ji klasicky naneste na kartáček a čistěte.

Čtěte také:   Jahodovo banánová zmrzlina

Také nezapomínejte, že za nelichotivou barvu zubů si můžete z části sami. Káva a černý čaj totiž barví chrup opravdu účinně, také červené víno není pozadu. Dále si dávejte pozor na sycené nápoje a hlavně ty kolové. Jedlou sodu a citron raději vynechte, protože mohou zubní sklovinu velmi poškodit.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *