Jak na stravování v létě?

Horké letní dny se kvapem blíží, a tak to člověka vybízí k piknikům, grilování či jídlům z rychlého občerstvení. Co si ale na takový piknik vzít a čemu se u grilování vyhnout? Strava v letních měsících už musí vypadat jinak než ta v zimě. Samozřejmě, že je těžké odolat vepřovému steaku z lávového grilu, ale letní strava si žádá mnohem více zeleniny a ovoce, nehledě na množství tekutin.

Ideální také v létě je, pokud potřebujete, redukovat svou váhu. Slunečné počasí vybízí k častějšímu pohybu a strava zaměřená především na zeleninu a ovoce podporuje hubnutí. Volte raději kvalitnější suroviny a nezapomeňte je tepelně upravit. Nicméně i raw strava má zde své výhody, a to takové, že do letního počasí skvěle zapadá. Holdujete-li masu, volte ryby nebo kuřecí (krůtí). A jak by mě takový letní svěží jídelníček vypadat?

Snídaně: Začněte sklenicí vody s citronem, dále si připravte smoothie z jednoho banánu, hrsti čerstvého špenátu, různých semínek (například lněných) a doplňte vodou (případně trochou džusu).

Svačina: Libovolné ovoce dle chuti (nejlépe sezonní).

Oběd: Špagety s rajčatovou omáčkou (do omáčky přidejte sójový granulát, papriku, rajče…) + miska zeleniny

Kuskusový salát s tuňákem + miska zeleniny

Restovaná zelenina všeho druhu s tempehem, brambory + malá miska zeleniny nebo salátu

Svačina: Sypané müsli s ovocem a trochou jogurtu

Tvarohová pomazánka se sušenými rajčaty na celozrnném chlebu

Večeře: Zeleninový salát s tofu + celozrnná bagetka

Salát s červenou čočkou a jogurtovým dresingem

Čtěte také:   Zdravý životní styl je v létě trochu jiný!

Zapečená cuketa s kousky kuřecího masa

Tekutiny: Pijte hlavně vodu, občas minerálky nebo také bylinné čaje. Snažte se mít ke každému jídlu alespoň jednu sklenici či šálek.

V létě omezte uzeniny a červené maso, v zimě si je jednou za čas budete moci dopřát. Naslouchejte hlavně svému tělu a nastartuje ho na letní režim tak, aby fungovalo bez problémů po celý rok.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *