Jak přežít vánoční stres?

První svíčku na adventním věnci jsme již určitě všichni zapálili, s příchodem Vánoc ale také přichází stres. Proč zrovna o Vánocích někteří z nás trpí takovou únavou a stresem, když jsou vánoční svátky označovány za dobu klidu, pohody a nejkrásnější období v roce?

Zejména ženy se starají o chod domácnosti, a tak všechny přípravy na Vánoce jsou na nich. Některé to zvládají lépe, jiné hůř, ale každá chce být dokonalá a mít dokonalou domácnost. Často se také stává, že vánoční svátky jsou jakýmsi přelomovým bodem, kdy si rekapitulujeme všechno, čeho jsme za uplynulý rok dosáhli. Porovnáváme své představy, sny se skutečností a stává se, že někdy se od skutečnosti poměrně dost liší. Málo kdo umí doslova vypnout a příchod svátků si užít.

Existuje pár tipů, jak nepropadnout zbytečnému šílenství. Jak na ně?

  • Nebojte se plánovat. Klidně si do svého diáře zapište všechno, co budete dělat. Od nákupu dárků až po úklid. Takto se vyhnete zbytečným zmatkům.
  • Naučte se říkat ne! Někdy je toho prostě moc, zkuste se proto naučit věci i odmítat, prospěje vám to.
  • Máte kolem sebe manžela, přítele nebo děti? Zkuste je zapojit do úklidu, děti zabavíte a váš muž by také neměl odporovat. Stmelíte přitom rodinu a můžete z toho udělat příjemnou tradici.
  • Je pro vás nákup dárků honičkou za co nejlepším úlovkem? Zpomalte, Vánoce nejsou jen o nákupních horečkách, udělejte si hezký večer, koupel či svařené víno navodí příjemnou atmosféru a vy si odpočinete.
  • Když už si pořídíte diář, naplánujte si věci s předstihem, třeba tak, aby už byl poslední adventní týden jen ve znamení těšící nálady.
Čtěte také:   Zdravé svačiny - jak na ně?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *