Jak se na jaře nenachladit?

Venkovní teploty připomínají spíše příchod zimy než příchod jara. Spousta z vás se jistě těšila, že bude trávit odpoledne a večery s přáteli na zahrádkách, nebo si jen užívat procházky a přitom pozorovat sílící přírodu. V dubnu bohužel bývá počasí často aprílové a to nahrává různým nemocem, zvláště pak nachlazení, chřipce, nebo angíně.

Oblečení

Pokud se citelně ochladí, tyto změny nepodceňujte. Klidně vytáhněte ze skříně kabát i boty, ve kterých jste chodili v zimě nebo na podzim. Počasí je ještě stále zrádné a vy můžete snadno nastydnout. Dejte přednost vrstvení, které je zároveň i trendy. Budete se cítit příjemně a ještě se zahřejete.

Strava

Zvyšte příjem vitamínu C a do svých pokrmů přidávejte chilli a pepř, abyste případné nemoci dokázali zneškodnit. Pokud máte skleník, jistě už co nevidět, nebo již konzumujete jarní zeleninu, což je jen dobře. Také nezapomínejte na kvašené potraviny, které jsou rovněž výborným zdrojem vitaminu C. Pomalu do jídelníčku přidávejte více ovoce a zeleniny. Nebojte se také pít hodně tekutin, v chladných obdobích zejména čaje, na jaro zvolte zelený čaj, který má povzbuzující účinky.

Sportování

Při sportování zase platí, že pokud je tepleji, vrstvy se nebojte odložit. Toto pravidlo se týká zejména běhání a více náročných druhů sportu, pakliže preferujete jízdu na kole či jiné aktivity, je třeba zjistit, v čem se cítíte nejlépe. Například při jízdě na kole jsou chodidla choulostivým místem, neboť nemají moc šanci se zahřát. Po venkovní aktivitě si můžete dopřát regeneraci v bazénu, sauně anebo libovolnou masáží. Potřebné je hlavně to, aby vám nebyla zima potom, co se vrátíte domů.

Čtěte také:   Chcete zlepšit svou obranyschopnost?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *