Jak se po dovolené úspěšně vrátit do práce?

Chystáte se na dovolenou, nebo už jste z dovolené doma, ale v práci jste ještě nebyli? A víte, jak přežít návrat do práce?  Ne vždy může být totiž úspěšný, spousta lidí je myšlenkami ještě na dovolené a nemůže se tak plně soustředit na práci. V extrémních případech mnozí s návratem do práce bojují více jak dva měsíce.

Vytvořte si další mezník

Ještě před tím, než na dovolenou vůbec odjedete, stanovte si další plány, na které se budete moct těšit. Jak to funguje? Zkuste plánovat trochu dopředu a po dovolené si udělejte další malou dovolenou anebo výlet. Tato data si zapište do diáře, oznamte v práci všechna naplánovaná volna a můžete se začít těšit. Výsledný efekt po návratu z vaší dovolené by měl způsobit to, že sice budete chvíli myšlenkami jinde, jenže těšení na další akci vám pomůže se lépe adaptovat na pracovní režim. Tento způsob opravdu funguje a jeden z nejúčinnějších.

Pozor na jídelníček

Spousta Čechů má tendenci se na dovolené přejídat, přestože k tomu nemají pádný důvod. To, že jste na dovolené, automaticky neznamená, že budete hřešit, kde se dá. Jiné národy takové zvyky nemají. Přílišné přejídání vede i k přejídání po návratu z dovolené, a to může vést ke zdravotním problémům, počínaje nadváhou. Snažte se i na dovolené udržovat vaše zvyky a příliš se nepřecpávat.

Vzpomínejte s ostatními

Čtěte také:   Čas dovolených se blíží!

Obvyklým jevem je říct všechny historky, které jste zažili i v práci. Toto vůbec není na škodu, ovšem pokud vaši kolegové mají zájem vaše vyprávění vyslechnout. Uvolníte tak nejen vaše dojmy, ale obohatíte svými zážitky i ostatní.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *