Jak se stravovat na dovolené?

Červenec je měsíc, kdy se většina Čechů rozhodne vycestovat na dovolenou a to zejména do exotických destinací. Co přináší netradiční strava a tekutiny? Na co si dávat pozor a čemu se vyhnout, pokud chcete zůstat i nadále fit? Ne vždy jsou tyto otázky jasné, proto si je pojďme přiblížit, abyste už na dovolené nebyli překvapeni.

Synonymem pro stravování mimo domov je užívat si, ale proč vlastně, když se téměř každý snažil vypadat do plavek podle svých představ? Přestože jste na dovolené, je dobré zůstat v určitých mezích, kdy budete mít stále kontrolu nad tím, co jíte.

V zásadě se od běžného stravování nemusíte výrazně odchýlit, stačí jen, abyste sami byli smíření s faktem, že nemáte možnost si jídlo připravit dle svých představ. Na řadě jsou jednoduché rady, kterými se můžete řídit.

  • Moučníky, sladké pečivo + ovoce – ke každému zákusku si dopřejte alespoň kousek ovoce, zejména kvůli vláknině a lepšímu trávení.
  • Smažená jídla jsou zkrátka nevhodná, pokud už nebudete mít na výběr, přidejte si k jídlu zeleninu i fyzickou aktivitu (procházky, plavání apod.).
  • Z alkoholu jsou nejnebezpečnější míchané drinky, které jsou plné umělých cukrů a tvrdý alkohol, který je rovněž velmi kalorický. Proto si dopřejte raději pivo, na které jste zvyklí anebo sklenici vína k jídlu.
  • Dodržujte svůj klasický stravovací režim – tím nemáme na mysli, co se týče složení, ale zejména časově, protože i na to je tělo navyklé a budete-li se stravovat jinak, může to přispět k nadbytečným kilům.
Čtěte také:   Čas dovolených se blíží!

Nezapomeňte, že dovolená není jen o jídle, ale i tom užít si daný moment na plno, nabrat síly do dalšího pracovního procesu a práci na chvíli hodit za hlavu.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *