Jak se vyrovnat s přechodem na chladnější počasí?

S nástupem září přichází i chladnější rána a večery. Pokud to počasí stále dovolí, svůj volný čas můžete trávit i venku. Jak se po létu bránit všem nepříjemnostem, které nám chladnější počasí přichystá? Ne vždy to zvládáme s bravurou, a ne vždy to odnese jen zdraví fyzické. Pochmurné počasí je jako stvořené pro špatnou náladu, ale také pro první nachlazení.

Správné oblečení

Správně se obléci může být pro někoho banalita, ale jste si jisti, že pokaždé, co jdete do práce, si vezmete kabát nebo bundu? Teploty pod deset stupňů Celsia už nejsou jen na mikinu. Dvojnásob to platí u dětí či důchodců, kteří mohou být náchylnější o něco více.

Dobrá nálada

Zůstat pozitivní je snad nejdůležitější část překonávání špatného období. Obklopujte se přáteli, volné chvíle si naplánujte, abyste špatným myšlenkám nedávali prostor. A pakliže by vás něco zasáhlo, zkuste se s tím vyrovnat, neboť víte, že čas všechny rány zahojí. Zkrátka a dobře, dobrá nálada vás bude distancovat od všeho zlého ve vašem životě. Zkuste a uvidíte.

Nezapomínejte na vitamíny

Na podzim je třeba stravu trochu oživit a těžit především z lokálních surovin. Jablka, hrušky, dýně, cukety, řepa, zelí a tak dále. Ačkoliv se to nezdá, tak i naše podmínky nám mohou nabídnout plnohodnotnou stravu na vitamíny a minerály, jen ji musíme umět využít. Náměty na recepty naleznete nejen v kuchařkách babiček, ale i na internetu. Stačí zadat klíčová slova a najdete recept přesně podle svých představ. Momentálně je velmi populární dýňová polévka, příznivci cukety mohou vyzkoušet špagety z ní a jablkovým závinem snad nepohrdne vůbec nikdo.

Čtěte také:   Co může způsobovat únavu?

Přežít „přechod“ na chladnější počasí nemusí být vždy špatné, zkuste si toto období jakkoliv zpříjemnit a uvidíte, že se budete cítit lépe.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *