Jak si zlepšit ráno?

Každý z nás má ráno své rituály. Někteří si rádi pospí, a pak nestíhají a jiní jsou vyznavači takzvané ranní pohody. Raději si přivstanou, ať na všechno mají dostatek času, kdyby na něco zapomněli. Je úplně jedno, do jaké skupiny patříte, hlavně je třeba, abyste se ráno cítili dobře, neboť váš organismus se vám za to posléze odvděčí. Například u redukční diety se doporučuje několik základních tipů, které by lidé měli dodržovat. Jaké?

Ráno začněte vodou

Poté, co vstanete, musíte doplnit tekutiny. Doporučuje se sklenice vody, ať už s citronem nebo bez, to záleží samozřejmě na vás. Citron lze obměnit za jiné citrusy (limetky, pomeranče, grepy). Voda ještě před jídlem nastartuje váš organismus a vy tak podpoříte správný chod trávení, který je u redukční diety tolik důležitý.

Hodně spánku škodí

Přestože mnoho z vás spí spíše méně, než je potřeba, najdou se i tací, kteří spí více jak deset hodin denně. Což je samozřejmě špatně, protože tělo je zvyklé na svou dávku odpočinku, ale vy nedbáte na svou životosprávu, což může vést k nabírání váhy. Jiné je to samozřejmě u vyčerpání, protože zde je vícehodinový spánek potřeba, ale i takové situace by měly být spíše výjimečné.

Snídaně je základ

Ne nadarmo se říká, že snídaně je základ. Proto je třeba si ji umět připravit tak, aby byla výživná, ale aby vám zároveň chutnala. Snídaně musí být komplexní ve všech směrech, bohatá na bílkoviny, tuky, ale i sacharidy. Také nesmějí chybět vitamíny a minerály. Kombinujte snídaňové kaše nebo vajíčka na všechny způsoby, samozřejmě u přípravy vajíček omezte množství tuku a slaninu si raději nechte na později. V tomto případě je lepší zvolit zeleninu, případně ovoce.

Čtěte také:   Závislost na cvičení

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *