Jaké máte předsevzetí do nového roku?

S novým rokem přichází i spousta nových předsevzetí a slibů, které bude třeba dodržet. Mezi nimi jsou také ty, kterých se dosahuje velmi těžko, zvlášť když se týkají čísel. Spousta lidí touží po vysněné váze či konfekční velikosti, která je velmi rozdílná, co tedy s tím?

Stále častějším problémem, i díky sociálním sítím je to, že lidi si stanovují něco, co je pro ně velmi těžko dosažitelné. Vůbec netvrdíme, že je zlé jít si za svým, ale je potřeba znát své hranice a vědět, co už je jednoduše příliš. Změny nejen fyzické potřebují čas, ale mnohem častěji a větší množství času potřebují i ty duševní, které pak mohou ulevit těm fyzickým.

Nový rok může být tedy pro někoho dokonalým mezníkem, ale realita je mnohdy úplně jiná. Lepší je začít s přeměnou hned, jakmile se rozhodnete. Posléze hraje velkou roli vůle a odhodlání. Jak na to? Možná to bude znít jako klišé, ale musíte se začít mít rádi takoví, jací jste. Pak na sobě můžete pracovat jakkoliv budete chtít, protože jste začali akceptovat svůj aktuální stav. S tím jde také ruku v ruce ono odhodlání a pevná vůle, která je nepostradatelná v tom dotáhnout věci do takzvaně zdárného konce.

Ať už vaše předsevzetí vypadají jakkoliv, nezapomeňte, že se měníte hlavně kvůli sobě a ne kvůli svému okolí. Proto se řiďte tím, co chcete vy, a ne tím, co po vás vyžaduje okolí. To, co vidíte kolem sebe, například na výše zmíněných sociálních sítích, nemusí být vůbec pravda. A pokud novoročním předsevzetím nevěříte, tak to vůbec nevadí. Se změnou stačí začít jednoduše kdykoliv, ale to už víte.

Čtěte také:   Bezmasá strava je krok dopředu!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *