Jaké zvyky vám škodí?

Jaké zvyky vám zaručeně nepomáhají docílit vysněné postavy? Ač tomu nebudete věřit, je jich docela hodně, zvlášť takových, o kterých nemáte mnohdy tušení. Spousta z nich nemusí být ani vaše chyba, protože vám byly vštěpovány již od útlého věku. Co tedy, když zjistíte, že jsou špatné?

Moc soli

Sůl je opravdu ve všem. Přehled získáte jedině tehdy, budete-li číst složení daných potravin, které kupujete. Jedním z největších problémů je pečivo nebo cukrovinky. Tváří se nenápadně, avšak jsou plné soli. Jak se tedy soli vyvarovat? Moc možností neexistuje, jedině stoprocentně spoléhat na svou připravenou stravu, ale to je téměř nemožné. Proto raději čtěte složení, v České republice je ta výhoda, že se složení musí uvádět v procentuálním pořadí, což znamená, že pokud bude sůl na prvních místech, výrobek ji obsahuje hodně.

Nemáte chvilku pro sebe

Je dobré se obklopovat lidmi, nicméně je rozhodně důležité být i chvíli sám. Je to jednoduché, udělejte si chvíli pro sebe, dopřejte si věci, které jste si odpírali, to vás dostane do psychické pohody. Je jedno, jestli to bude čokoládový dort, masáže či jiné „neřesti“, důležité je, abyste si odpočinuli od práce a lidí, kterými se dennodenně obklopujete.

Závislosti

Každý člověk je svým způsobem na něčem závislý. Závislost je vnímána spíše negativně, ale existují závislosti, které mohou být neškodné, dokud jedinec nezačne trpět určitou formou poruchy (například závislost na cvičení, zdravé stravě apod.), pakliže jej tyto činnosti nikterak neovlivňují, není třeba si s tím lámat hlavu. Na druhou stranu jsou tady závislosti, které mohou být i v menší míře velmi omezující (alkohol, tabákové výrobky). Zkuste se zamyslet nad tím, jakou závislost můžete mít právě vy. Spousta lidí tvrdí, že žádnou, ale není to tak úplně pravda. Co myslíte?

Čtěte také:   Pitný režim - kalorie, které zapomínáte?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *