Je veganství jen trend? 1. část

Zajímáte-li se alespoň trochu o zdravou životosprávu, víte, že veganství je v našich končinách stále populárnější a také víte, že ne všichni vegani jsou stejní. Veganství už dávno není jen trendem lidí s batikovanými textiliemi a lidmi zajímající se o ekologii, přestože i ekologie je směr, kterým by se jakýsi „pravý“ vegan měl dát.

Co takový vegan jí, jak se chová a co je v jeho zájmu? Najít si správnou cestu trvá mnohdy déle, než si myslíte, protože když zjistíte, co všechno se prodává z živočišných produktů, a teď není řeč jen o jídle, máme na mysli také kosmetiku a de facto cokoliv, co se používá v domácnosti (mycí prostředky a jiné).

Mýtus, že veganská strava musí být drahá je skutečně jen domněnkou, neboť si stačí zjistit, kde, co a jak a máte vystaráno. V jiném slova smyslu je třeba, abyste sledovali slevy, a pak si můžete dovolit i nějaké superpotraviny, které zas až tak levné nejsou.

Nicméně veganská strava je založená na klasických surovinách jako jsou brambory, rýže, pohanka, těstoviny a podobně, dále se doplňuje o zeleninu, oříšky a hlavně luštěniny, na které se v klasickém stravování zapomíná. Nesmíte zapomenout i na ovoce, které je zdrojem kvalitní energie a vitamínů. Dalším faktorem mohou být různé masové náhražky, jako například robi, klaso, seitan, ďobáčky a tak dále, to už záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

Čtěte také:   Meruňky - hit léta!

Veganství je jednoduše životní styl, který má mnoho aspektů, odnoží a někdy i povinností, které někteří vegané plní. V další části se zaměříme na výše zmíněnou kosmetiku, mycí prostředky a postoj ke společnosti.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *