Je veganství jen trend? 1. část

Zajímáte-li se alespoň trochu o zdravou životosprávu, víte, že veganství je v našich končinách stále populárnější a také víte, že ne všichni vegani jsou stejní. Veganství už dávno není jen trendem lidí s batikovanými textiliemi a lidmi zajímající se o ekologii, přestože i ekologie je směr, kterým by se jakýsi „pravý“ vegan měl dát.

Co takový vegan jí, jak se chová a co je v jeho zájmu? Najít si správnou cestu trvá mnohdy déle, než si myslíte, protože když zjistíte, co všechno se prodává z živočišných produktů, a teď není řeč jen o jídle, máme na mysli také kosmetiku a de facto cokoliv, co se používá v domácnosti (mycí prostředky a jiné).

Mýtus, že veganská strava musí být drahá je skutečně jen domněnkou, neboť si stačí zjistit, kde, co a jak a máte vystaráno. V jiném slova smyslu je třeba, abyste sledovali slevy, a pak si můžete dovolit i nějaké superpotraviny, které zas až tak levné nejsou.

Nicméně veganská strava je založená na klasických surovinách jako jsou brambory, rýže, pohanka, těstoviny a podobně, dále se doplňuje o zeleninu, oříšky a hlavně luštěniny, na které se v klasickém stravování zapomíná. Nesmíte zapomenout i na ovoce, které je zdrojem kvalitní energie a vitamínů. Dalším faktorem mohou být různé masové náhražky, jako například robi, klaso, seitan, ďobáčky a tak dále, to už záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

Čtěte také:   Bramborová směs s houbami

Veganství je jednoduše životní styl, který má mnoho aspektů, odnoží a někdy i povinností, které někteří vegané plní. V další části se zaměříme na výše zmíněnou kosmetiku, mycí prostředky a postoj ke společnosti.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *