Je veganství jen trend? 2. část

Být veganem se může „tvářit“ každý, ale být zodpovědným veganem a vědět, co kupovat a jakým problémům věnovat zvýšenou pozornost, už nemusí být zrovna nejjednodušší. Zvláště pak pro ty začínající, kteří potřebují přesné údaje, kde a co koupit a čemu se vyvarovat.

Kosmetika

S veganskou kosmetikou to v Česku není příliš jednoduché, v kamenných obchodech je k dostání jen malá škála značek a ty ostatní musíte objednávat pouze přes internet. A proč je netestovaná kosmetika tak důležitá? Zvířata v testovacích laboratořích jsou týraná pokusy, aby se zamezilo případným nežádoucím reakcím na kupujících. Proto kupujte kosmetiku pouze s certifikáty (logy), které vám zaručí to, že přípravek nebyl testován na zvířatech (nejčastěji se jedná o logo králíčka).

Úklidové prostředky

Ekologické úklidové prostředky naleznete zpravidla v obchodech s různou alternativní výživou anebo můžete opět objednávat online.  Jmenovitě jsou to značky jako například Sonett, Almawin, Green Force, anebo Ecozone. Jedná se o to, že tyto veganské mycí prostředky jsou především ekologické a vyrobeny z pouze přírodních surovin, což opět zaručují certifikáty a loga, která musí být uvedena na obalu.

Oblečení

Oblečení je častým předmětem sporů veganů, neboť spousta z nich nakupuje v klasických obchodních domech u komerčních značek, a druzí se snaží oblečení vyměňovat, nakupovat v second handech, aby snížili svou spotřebu. Koženou obuv snad ani zmiňovat nemusíme, protože je jasné, že to je pro vegany tabu.

Pakliže si ujasníte své priority a požadavky, kterých byste chtěli dosáhnout, určitě s těmito věcmi nebudete mít problém. Je rovněž důležité začít postupně a nezměnit své návyky ze dne na den.

Čtěte také:   Mají diety vůbec smysl?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *