Jeden ekologický den v roce

Víte, na který den připadá Den Země? Že ne? Nevadí, určitě v tom nejste sami, neboť většina lidí tento den opomíjí, jen děti na základních školách se snaží alespoň jeden den v roce věnovat Zemi. Datum 22. dubna se poprvé slavilo v San Franciscu, kde se rovněž konal happening proti válce ve Vietnamu. V roce 1990 už jej znal celý svět.

Proč se o tom zmiňujeme na stránce o životním stylu? Zdravý životní styl není jen o pohybu a vyvážené stravě, ale zahrnuje taky snahu chovat se ekologicky, nezatěžovat planetu Zemi a hlavně nerozhazovat odpadky, kde nás jen napadne. Právě na Den Země se děti z mateřských či základních škol vydávají sbírat pohozené obaly od potravin do lesů a měst, a také tak stmelují svůj kolektiv.

Chovat se ekologicky není tak jednoduché, jak se zdá, je to jako se stravou, čím více o těchto problematikách víte, tím těžší je pro vás všechny dodržovat. Nicméně pro začátek je důležité třídit odpad, Česká Republika je v tomto mezi těmi lepšími, což je jen dobře. Pokud bydlíte v domě, měli byste mít vlastní kompost, který posléze využijete pro zahrádku. Pozor na věci, které tam vyhazujete, všechno na kompost nepatří (například čajové sáčky). Máte-li práci kousek od domova, jezděte v létě třeba na kole, prospějete tím nejen planetě, ale i vašemu zdraví.

Čtěte také:   Co nám hrozí při špatném stravování?

Dalším ekologickým aspektem je konzumace masa, protože pro jeho výrobu a podobu, kterou známe ze supermarketu, se spotřebují hektolitry vody. Když omezíte maso, snížíte i spotřebu vody, totéž platí i u mléčných výrobků. Spousta lidí tvrdí, že se chová ekologicky, ale nikdo nenastavil hranici, od které se člověk takto chová, kde je tedy pravda?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *