Jeden ekologický den v roce

Víte, na který den připadá Den Země? Že ne? Nevadí, určitě v tom nejste sami, neboť většina lidí tento den opomíjí, jen děti na základních školách se snaží alespoň jeden den v roce věnovat Zemi. Datum 22. dubna se poprvé slavilo v San Franciscu, kde se rovněž konal happening proti válce ve Vietnamu. V roce 1990 už jej znal celý svět.

Proč se o tom zmiňujeme na stránce o životním stylu? Zdravý životní styl není jen o pohybu a vyvážené stravě, ale zahrnuje taky snahu chovat se ekologicky, nezatěžovat planetu Zemi a hlavně nerozhazovat odpadky, kde nás jen napadne. Právě na Den Země se děti z mateřských či základních škol vydávají sbírat pohozené obaly od potravin do lesů a měst, a také tak stmelují svůj kolektiv.

Chovat se ekologicky není tak jednoduché, jak se zdá, je to jako se stravou, čím více o těchto problematikách víte, tím těžší je pro vás všechny dodržovat. Nicméně pro začátek je důležité třídit odpad, Česká Republika je v tomto mezi těmi lepšími, což je jen dobře. Pokud bydlíte v domě, měli byste mít vlastní kompost, který posléze využijete pro zahrádku. Pozor na věci, které tam vyhazujete, všechno na kompost nepatří (například čajové sáčky). Máte-li práci kousek od domova, jezděte v létě třeba na kole, prospějete tím nejen planetě, ale i vašemu zdraví.

Čtěte také:   Jak si udržet dobrou náladu?

Dalším ekologickým aspektem je konzumace masa, protože pro jeho výrobu a podobu, kterou známe ze supermarketu, se spotřebují hektolitry vody. Když omezíte maso, snížíte i spotřebu vody, totéž platí i u mléčných výrobků. Spousta lidí tvrdí, že se chová ekologicky, ale nikdo nenastavil hranici, od které se člověk takto chová, kde je tedy pravda?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *