Jsou „light“ nápoje zdravé?

Po sladkých nápojích s označením „light“ se sice netloustne, ale do zdravého jídelníčku by rozhodně patřit neměly. Proč? Už jen kvůli tomu, že je v nich plno umělých sladidel, které mohou způsobovat různá onemocnění. A děti už by je neměly pít jen z principu, mimo jiné jsou po nich i hyperaktivní. Jak je tedy možné, že jsou tyto nápoje tak oblíbené?

Mohou vznikat jen dohady, proč jsou „light“ nápoje tak oblíbené, protože v podstatě neobsahují nic dobrého. Umělá sladidla při dlouhodobé konzumaci způsobují poruchu vidění, výše zmíněnou hyperaktivitu u dětí a mnoho dalšího. Co je rovněž důležité zmínit je to, že umělá sladidla jsou téměř ve všem, proto je lepší se alespoň z části podívat na etiketu a nekupovat takzvaně zajíce v pytli. Jen namátkou, když půjdete do obchodu, zkuste se podívat na cukrovinky a pochutiny jim podobné, de facto všechno, co je alespoň trochu sladké, bude obsahovat umělá sladidla.

Kdysi byly umělá sladidla hitem, ale v „light“ nápojích se určitě kupovat nevyplatí. Ani v redukční dietě ne, raději si udělejte domácí limonádu, opravdu tak složitá není a rozhodně v ní nebudou žádná umělá sladidla, pokud nepoužijete něco, čemu nevěříte.

Jediné plus „light“ nápojů je takové, že mají nula kalorií, takže se mohou tvářit zdravě, avšak ve skutečnosti to tak není. Místo něčeho, co je pro člověka přirozené, přijímá spoustu uměle vytvořených látek, které jsou z dlouhodobého hlediska zdraví nebezpečné. Možná chutnají skvěle, ale to není všechno. „Light“ nápoje jsou jen dalším marketingovým tahem. Samozřejmě výjimečně si je dovolit lze, ale neměly by být součástí zdravého a vyváženého jídelníčku.

Čtěte také:   Pilulky jako doplňky stravy?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *