Jsou potraviny ze zdravých výživ skutečně zdravé?

Nakupujete ve zdravé výživě s tím, že je tam všechno zdravé? Pozor, ne vždy tomu tak musí být a zvlášť v těch obchodech, kdy je to vlastníkům celkem jedno a hlavně se snaží zvýšit své tržby. V dnešním článku přinášíme tipy a rady na to, co je skutečně zdravé a na to, co se jen zdravě „tváří“.

Pokud se chcete vyvarovat nějakému nedorozumění, musíte číst složení. Bez toho to nejde, spousta lidí s alergiemi stejně nemá na výběr, proto ke čtení přistupujte pozitivně a postupem času si vybudujete vlastní seznam produktů, o kterých budete vědět, že vám vyhovují.

Největším omylem je cukr. Spousta potravin má krásný designový obal a vypadá lákavě, nicméně opak bývá pravdou. Jestliže je ve složení na prvním místě cukr, nevěstí to nic dobrého, i kdyby složení slibovalo spoustu vitamínů a prospěšných látek. Jedná se hlavně o různé rozpustné nápoje v prášku. Pakliže chcete zainvestovat do zdravých dobrot, opět se nebojte pohlédnout na složení. Ve zdravých výživách je spousta kvalitních čokolád, sušeného ovoce (zde si dejte pozor, aby nebylo sířené!), a mnoho čokoládových a oříškových pomazánek, které se od těch klasických složením příliš neliší, jen suroviny použité na přípravu by měly být z ekologického zemědělství. Zde platí pravidlo, že vybírat byste si měli ty značky, které neznáte z televizních reklam, neboť i v těchto případech nemusí jít o zdravou věc.

Čtěte také:   Závislost na cukru je stejně nebezpečná jako jiné závislosti!

Na druhou stranu zdravé výživy nabízejí alternativu k různým potravinám a vy můžete objevit nové chutě a potraviny právě díky těmto obchodům, ty pak doporučíte svým známým a zvýšíte tak procento lidí sympatizující se zdravou stravou.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *