Jsou potraviny ze zdravých výživ skutečně zdravé?

Nakupujete ve zdravé výživě s tím, že je tam všechno zdravé? Pozor, ne vždy tomu tak musí být a zvlášť v těch obchodech, kdy je to vlastníkům celkem jedno a hlavně se snaží zvýšit své tržby. V dnešním článku přinášíme tipy a rady na to, co je skutečně zdravé a na to, co se jen zdravě „tváří“.

Pokud se chcete vyvarovat nějakému nedorozumění, musíte číst složení. Bez toho to nejde, spousta lidí s alergiemi stejně nemá na výběr, proto ke čtení přistupujte pozitivně a postupem času si vybudujete vlastní seznam produktů, o kterých budete vědět, že vám vyhovují.

Největším omylem je cukr. Spousta potravin má krásný designový obal a vypadá lákavě, nicméně opak bývá pravdou. Jestliže je ve složení na prvním místě cukr, nevěstí to nic dobrého, i kdyby složení slibovalo spoustu vitamínů a prospěšných látek. Jedná se hlavně o různé rozpustné nápoje v prášku. Pakliže chcete zainvestovat do zdravých dobrot, opět se nebojte pohlédnout na složení. Ve zdravých výživách je spousta kvalitních čokolád, sušeného ovoce (zde si dejte pozor, aby nebylo sířené!), a mnoho čokoládových a oříškových pomazánek, které se od těch klasických složením příliš neliší, jen suroviny použité na přípravu by měly být z ekologického zemědělství. Zde platí pravidlo, že vybírat byste si měli ty značky, které neznáte z televizních reklam, neboť i v těchto případech nemusí jít o zdravou věc.

Čtěte také:   Cukrovka - diabetes

Na druhou stranu zdravé výživy nabízejí alternativu k různým potravinám a vy můžete objevit nové chutě a potraviny právě díky těmto obchodům, ty pak doporučíte svým známým a zvýšíte tak procento lidí sympatizující se zdravou stravou.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *