Kde hledat správné tuky?

Tuky nejsou jen ty špatné, a už vůbec byste se jim neměli vyhýbat. Ve zdravé a vyvážené stravě tuky rozhodně nechybí, neboť jsou naprosto nepostradatelné. Bez tuků, jakožto základní živiny, organismus nefunguje správně, tudíž je dobré vyhledávat kvalitní zdroje hlavně Omega 3 a 6 mastných kyselin.

I při redukčních dietách potřebujete přijímat tuky, a na to spousta lidí zapomíná, nebo spíše úplně opomíjí. Kde hledat tedy ony dobré tuky?

Ryby

Někdo může namítat, že ryby nejsou vhodným zástupcem, protože obsahují rtuť. I to je pravda, ale pouze v tom případě, zaměříte-li se na ryby mořské a těm našim nedáte přednost. Stále platí, že to, co je na našem území je pro nás nejlepší.

Ořechy a semínka

Ořechy a semínka, dvě věci, na které se zapomíná snad úplně nejvíce, přitom jsou tak výživné. Nemáte doma dýňová a slunečnicová semínka? Změňte to! Doplňte je klidně kustovnicí čínskou a chia. Ořechy hlavně vlašské, lískové a kešu, ale fantazii se meze nekladou. Přestože jsou tyto potraviny trochu dražší, vyplatí se do nich investovat, navíc jejich spotřeba nemusí být nikterak závratná.

Rostlinné oleje

Máme na mysli například lněný, či klasický olivový, kokosový, jedná se hlavně o ty, jež jsou lisovány za studena, takže nedochází k žádnému znehodnocení jejich látek. Olej se může získat de facto ze všeho, věděli jste, že existuje například melounový, oreganový, pistáciový či jahodový?

Čtěte také:   Colostrum - zázrak přírody

Přestože jsou rostlinné zdroje tuků zdravější, na ty živočišné by se nemělo zapomínat. Máslo má jistě v našich končinách místo. Je nositelem nejen chuti, ale i příslušných vitamínů, které jsou obsaženy pouze v živočišných potravinách.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *