Léčivé účinky konopí

Není konopí jako konopí. Konopí už dávno není jen zakázanou drogou, ale pohlíží se na něj i z jiné stránky, z té lepší samozřejmě. Konopí je úžasnou léčivou rostlinou, která je ovšem naší společností stále zavrhována. O léčivých účincích konopí se vede nespočet studií prokazující její pozitivní vliv na zdraví člověka. Také se ví, že kouření konopí dokáže stimulovat mozek a ulevit od bolesti nebo jej „vyburcovat“ ještě k lepší aktivitě.

Právě kouření konopí je u nás stále nelegální, proto se nemocní lidé, kterým pomáhá, bouří. Nejčastěji se setkáváme s pacienty roztroušené sklerózy, artrózy, depresí, alergií, bolestí páteře. Rostlina obsahuje přibližně 600 známých látek, a zkuste si tipnout, kolik patří do zakázané kategorie. Budete se divit, je to jen cca desetina. V USA se dokonce kdysi vyráběly léky s obsahem syntetického THC na zmírnění AIDS. Dnes je na našich trzích naleznete v celé řadě výrobků – masti a tinktury proti bolavým kloubům, pohmožděninám, akné a menstruačním bolestem. Velmi účinné jsou také při léčbě civilizačních nemocí. Některé zdroje tvrdí, že kouření pomáhá i u astma, protože zabraňují odumření příliš poškozeným buňkám. Další větší skupina nemocných jsou epileptici, konopí snižuje intenzitu a zejména frekvenci záchvatů bez jakýchkoliv větších účinků. Dále si můžete koupit čaj s konopím, který působí proti migrénám.

Vypisováním na co všechno je konopí užitečné a na co se užívá, bychom strávili přílišné množství času. Je stále jen a jen na nás, jak se k tomuto stále aktuálnímu tématu postavíme. Když se zamyslíme, určitě ve své domácnosti alespoň jeden výrobek s obsahem konopí najdeme. Konopí je totiž pořád rostlina a my, lidé stále hledáme nedostatky.

Čtěte také:   Jak na jarní detox?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *