Léčivé účinky konopí

Není konopí jako konopí. Konopí už dávno není jen zakázanou drogou, ale pohlíží se na něj i z jiné stránky, z té lepší samozřejmě. Konopí je úžasnou léčivou rostlinou, která je ovšem naší společností stále zavrhována. O léčivých účincích konopí se vede nespočet studií prokazující její pozitivní vliv na zdraví člověka. Také se ví, že kouření konopí dokáže stimulovat mozek a ulevit od bolesti nebo jej „vyburcovat“ ještě k lepší aktivitě.

Právě kouření konopí je u nás stále nelegální, proto se nemocní lidé, kterým pomáhá, bouří. Nejčastěji se setkáváme s pacienty roztroušené sklerózy, artrózy, depresí, alergií, bolestí páteře. Rostlina obsahuje přibližně 600 známých látek, a zkuste si tipnout, kolik patří do zakázané kategorie. Budete se divit, je to jen cca desetina. V USA se dokonce kdysi vyráběly léky s obsahem syntetického THC na zmírnění AIDS. Dnes je na našich trzích naleznete v celé řadě výrobků – masti a tinktury proti bolavým kloubům, pohmožděninám, akné a menstruačním bolestem. Velmi účinné jsou také při léčbě civilizačních nemocí. Některé zdroje tvrdí, že kouření pomáhá i u astma, protože zabraňují odumření příliš poškozeným buňkám. Další větší skupina nemocných jsou epileptici, konopí snižuje intenzitu a zejména frekvenci záchvatů bez jakýchkoliv větších účinků. Dále si můžete koupit čaj s konopím, který působí proti migrénám.

Vypisováním na co všechno je konopí užitečné a na co se užívá, bychom strávili přílišné množství času. Je stále jen a jen na nás, jak se k tomuto stále aktuálnímu tématu postavíme. Když se zamyslíme, určitě ve své domácnosti alespoň jeden výrobek s obsahem konopí najdeme. Konopí je totiž pořád rostlina a my, lidé stále hledáme nedostatky.

Čtěte také:   Jak na přírodní bělení zubů?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *