Letní večeře? Žádná věda!

Léto a teplé počasí nahrává také lepšímu a zdravějšímu stravování, tak proč to nezkusit zrovna teď? V tomto článku se s vámi podělíme o tipy, jak na zdravější večeře v letním období, nebo tehdy, pokud se vám nechce trávit velké množství času v kuchyni.

Pokud nechcete, recepty na večeře nemusí podléhat nejnovějším gastronomickým trendům, ale měly by být stejně výživné jako ostatní jídla, která v průběhu dne sníte. Salátů není nikdy dost, a na večeři to platí dvojnásob, ovšem pokud jste měli náročnější den, vyměňte salát za něco vydatnějšího. Avšak pokud byste opravdu chtěli zkusit něco nového, momentálně jsou populární takzvané Buddha bowls, protože obsahují vše, co organismus potřebuje, od zeleniny, která může, ale nemusí být tepelně upravená až po luštěniny či obiloviny. Výjimkou nejsou ani oříšky či semínka. Buddha bowls jsou zpravidla doplňovány zdravými dressingy, jako například hummus či ajvar.

Dalším tipem jsou tortilly, které můžete naplnit čímkoliv, co máte zrovna doma. Ale pozor, aby to nebyla například jen šunka a sýr. To by se o zdravé večeři moc hovořit nedalo. Pakliže se takovou večeři rozhodnete připravit, nezapomeňte na misku zeleninového salátu. Další varianty večeří mají jednu výhodu, a to takovou, že se mohou připravovat jak na studeno, tak i v teplé variantě. A o jakých pokrmech je řeč? Máme na mysli například kuskus, bulgur, pohanku, quinou nebo rýži s různými zeleninovými směsmi, které zasytí a doplní to, co opravdu potřebujete. Na konec si můžete připravit i bramborový salát, akorát bez tučné majonézy a ostatních nezdravých ingrediencí.

Čtěte také:   Co je to GMO?

Zdravé večeře nemusí být nutně plné masových výrobků, proto dejte přednost lehčím pokrmům, zejména pokud jste zvyklí jíst hodně pozdě a následně ulehat do postele.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *