Mají diety vůbec smysl?

Mají diety vůbec smysl? To si spousta lidí ani nepřipustí, protože za účelem zhubnout stojí vždy slovo dieta. Ale pravda je vlastně úplně někde jinde. Člověk nemusí hubnout za pomocí drastických diet, které akorát způsobují zdravotní problémy, ale díky dlouhodobé úpravě jídelníčku, která bude mnohem zdravější než ta předcházející.

Proč tedy lidé stále zkouší diety, aniž by věděli, jaké budou následky? Odpověď se zdá být ještě mnohem jednodušší, než se někteří domnívali. Nemají totiž tušení o tom, jak fungují normální diety. Že vám to přijde hloupost? Může se to tak na první moment zdát, nicméně existuje spousta příkladů na to, jak definovat negramotnost ve stravování. Krok první – už si někdo z vás stanovil dietní jídelníček na více než jeden rok? Vsadíme se, že určitě ne. Krok druhý – uvažoval někdo z vás nad tím, zdali jsou dietní potraviny vhodné pro váš jídelníček, nebo jsou to jen marketingové tahy a vy si zuřivě pořizujete to, co je dietní?

Jednoduše řečeno, není potřeba drastických diet, pokud i vaše váha není drastická. Tělo se totiž s úbytkem váhy vyrovná, pokud samozřejmě někde o markantní úbytek, kdy je vaše kůže povislejší, než bývala. Jste-li mladí, pak by s hubnutím neměl být žádný problém, jen bude potřeba upravit jídelníček. Diety jsou až ten nejzazší způsob, protože v dietách jsou vždy nějaká omezení, které jsou pro redukci váhy špatná.

Čtěte také:   Mýty o hubnutí

Rada pro hubnoucí nadšence tedy zní následovně: Nepředbíhejte chtíč a raději si diety trochu nastudujte. Když odhodlání k tomu zhubnout trvalo nějakou dobu, dalších pár hodin vám na kilech určitě nepřidá. Není nic horšího, než bezhlavě držet diety, které pomohly známým. Protože to, co pomohlo kamarádům nemusí vůbec pomoct vám.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.