Malé večerní svačinky

Takové večerní chutě ať už na slané či sladké zná snad skoro každý. Nepřemožitelné se ale někdy stane skutečným a vy si opravdu dopřejete něco nad rámec vašeho jídelníčku. Nevadí, pokud je to občas. Klidni mohou být také ti, kteří pravidelně sportují, protože svůj nadměrný příjem spálí.

Proč je ale večerní mlsání špatné, nebo přinejmenším nevhodné? Tělo v noci potřebuje regeneraci, takže pokud byste chodili spát stále s plným žaludkem, tělo by se soustředilo na trávení a tak by se ukládaly tuky i cukry a za chvíli by se změnila i ručička na váze. Jak víte, průměrná doba posledního sousta před spaním je cca 2 hodiny. Samozřejmě i toto číslo se může lišit, protože jsme každý jiný.

Večerní svačinky nebo také poslední chody před spaním jsou velmi různé. Sportující si dávají například tvaroh společně s proteinem nebo karobem, porce jsou pochopitelně o něco menší. Mezi další pochutiny patří také jogurt, samozřejmě bílý, popř. řecký. Nesnesete-li večer syrovou zeleninu, trochu si ji poduste a pokapejte olivovým olejem. Slyšeli jste o zeleninových chipsech z trouby? Ty si připravíte úplně jednoduše a to tak, že nakrájíte požadovanou zeleninu na co nejmenší plátky a dáte do trouby. Nebo o pečené cizrně? Ty jsou pro večerní zobání jako stvořené, s oříšky to moc nepřehánějte, ale dát si je můžete. To samé platí také o různých semínkách (slunečnicové, dýňové). A pro masožravce je zase optimální zeleninový salát s bílým nebo rybím masem.

Čtěte také:   Co nám hrozí při špatném stravování?

Malé večerní svačinky nemusí být nutné zlo. Stačí, když budete naslouchat svému tělu. A i když si jednou dáte kousek čokolády, svět se přece nezmění.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *