Meditace, aneb očista mysli

Přemýšlíte, jakou uklidňující aktivitu vměstnat do svého denního nabitého programu? Momentálním trendem se stává jóga, meditace, či jiná uklidňující cvičení, které mají za úkol vás uvést nejen do klidového režimu, ale také zbavit mysl zbytečností. Opravdu to funguje, nebo jsou to jen nesmysly?

Jógu a meditaci znaly už i naše babičky, ale kolik z nich do této činnosti vkládalo své veškeré úsilí? Mnoho laiků tvrdí, že meditace jsou k ničemu a nic člověka nenaučí, avšak ve skutečnosti to není jen o sezení a přemýšlení o ničem. Začnete-li se o jógu a meditaci celkově zajímat více, zjistíte, že tyto činnosti nejsou až tak nudné. Metod, jak správně meditovat a vycítit „to“, co máte, je totiž nepřeberné množství, ale to je hlavně proto, že na každého platí něco jiného.

Pokud se rozhodnete s meditací začít, nepočítejte s tím, že hned dosáhnete osvícení. Všechno chce svůj čas, proto začínejte pomalu a od úplných základů. V meditaci nebo józe opravdu nejde o to vypotit hektolitry potu či nabrat co nejvíce svalové hmoty, jde hlavně o to zapomenout na problémy a udělat jakousi hygienu mysli. Při meditaci a józe zpomalíte a zaměříte se především na techniku dýchání, díky které zkoordinujete celé tělo. Jednoduše řečeno, podle dýchání bude pracovat i vaše mysl a samozřejmě tělo.

V meditaci je dobré pokračovat co nejdéle, abyste viděli i kýžené výsledky. Ideálním řešením tedy může být po náročném dnu v práci nebo ve škole meditace, která vás uvede opět do klidného režimu. Díky meditaci se budete cítit svěží a zároveň jistým způsobem odpočatí. Takže se stále ještě domníváte, že pro vás jóga a ostatní meditační cvičení nejsou výhodná?

Čtěte také:   Jak být šťastnější?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *