Můžete bojovat s nadváhou?

Obezita je zkrátka špatná, ale říká se tohle i o nadváze? Samozřejmě že i nadváha má svá negativa, nicméně stále může být označována za jakýsi mezník mezi obezitou a správnou váhou. Trpíte-li obezitou, je pro vás už těžší se dopracovat k vysněným cílům, kdežto s nadváhou je přece tento krok o něco snazší.

Přestože je nadváha mnohými označována za začátek problémů s obezitou, lze na tuto problematiku nahlížet i z druhé strany. A to tak, že máte blíž k normální váze. Rovněž to nemusí být pravidlem a bojovat s nadváhou může být ještě těžší, než boj s obezitou, ale to proč to ani v jednom z případů nezkusit?

Důležité je také zmínit to, že nadváha je způsobena nejen životním stylem, ale i genetikou, která má na postavu velmi velký vliv. Se zvýšenou váhou máte predispozice k vysokému krevnímu tlaku, špatnému cholesterolu a celkově chorobám kardiovaskulárního systému, které neblaze ovlivňují váš organismus. Do omezujících faktorů patří voda v těle, jejíž množství závisí na jednotlivci. Někdo může mít v těle vody více, jiný méně.

Zvláštní výhodou pro lidi s nadváhou může být to, že i při nižších teplotách nejsou tak často nachlazení či nemocní. Důvodem je tuková vrstva sloužící nejen k ochraně před zimou, ale celkově před negativními vlivy. S nadváhou se dá bojovat stejně, jako s obezitou. Musíte celkově změnit svůj životní styl. Začít více sportovat, přemýšlet pozitivně, jíst kvalitně. Nesmíte od této změny upustit a setrvat, neboť zde se výsledky objeví až za delší dobu. Také berte v potaz to, že změnu potřebujete vy a vy chcete lepší já.

Čtěte také:   Přejedli jste se o svátcích?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *