Můžete bojovat s nadváhou?

Obezita je zkrátka špatná, ale říká se tohle i o nadváze? Samozřejmě že i nadváha má svá negativa, nicméně stále může být označována za jakýsi mezník mezi obezitou a správnou váhou. Trpíte-li obezitou, je pro vás už těžší se dopracovat k vysněným cílům, kdežto s nadváhou je přece tento krok o něco snazší.

Přestože je nadváha mnohými označována za začátek problémů s obezitou, lze na tuto problematiku nahlížet i z druhé strany. A to tak, že máte blíž k normální váze. Rovněž to nemusí být pravidlem a bojovat s nadváhou může být ještě těžší, než boj s obezitou, ale to proč to ani v jednom z případů nezkusit?

Důležité je také zmínit to, že nadváha je způsobena nejen životním stylem, ale i genetikou, která má na postavu velmi velký vliv. Se zvýšenou váhou máte predispozice k vysokému krevnímu tlaku, špatnému cholesterolu a celkově chorobám kardiovaskulárního systému, které neblaze ovlivňují váš organismus. Do omezujících faktorů patří voda v těle, jejíž množství závisí na jednotlivci. Někdo může mít v těle vody více, jiný méně.

Zvláštní výhodou pro lidi s nadváhou může být to, že i při nižších teplotách nejsou tak často nachlazení či nemocní. Důvodem je tuková vrstva sloužící nejen k ochraně před zimou, ale celkově před negativními vlivy. S nadváhou se dá bojovat stejně, jako s obezitou. Musíte celkově změnit svůj životní styl. Začít více sportovat, přemýšlet pozitivně, jíst kvalitně. Nesmíte od této změny upustit a setrvat, neboť zde se výsledky objeví až za delší dobu. Také berte v potaz to, že změnu potřebujete vy a vy chcete lepší já.

Čtěte také:   Snižovat cholesterol nemusíte jen pilulkami
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *