Myslíte si, že jarní únava neexistuje? Omyl!

Domníváte se, že jarní únava neexistuje? Není to úplně pravda, neboť po zimě v našem těle opravdu nastávají změny, které každý vnímá naprosto jinak. Někdo se nemůže pomalu ani pohnout, jiný tento druh únavy ani nezaznamená. Je to zkrátka jako s nemocemi, jež nás dokáží velmi potrápit, s některými uleháme do postele, druzí chodí do práce.

Zdá se vám, že se cítíte vyčerpaní, bez nálady a podráždění? To všechno může mít za následek jarní únava. V zimě totiž tělo spotřebuje mnohem více energie na obranu před viry a bakteriemi, rovněž je zaneseno těžkými jídly, alkoholem či cukrem. Nicméně je přirozené, že v zimě jíte více a máte chuť na nezdravá jídla. Proto s nástupem jara musíte ze slunce čerpat vitamin D, jíst mnohem více zelené zeleniny a trávit obecně více času venku, než zavřeni doma.

Dále můžete zkusit začít postupně posilovat svou imunitu, například měněním teploty vody při sprchování z teplé na chladnější a naopak. Také spánek při otevřeném okně není špatný nápad, samozřejmě až tehdy, kdy uznáte za vhodné a ne při mrazících. Patříte-li mezi příznivce tabletek, na našem trhu můžete najít enzymy, které tělo postupně čistí, dáváte-li přednost přirozené cestě, na našem webu najdete spoustu tipů a rad, jak na detox. Nezapomínejte na spánek, o něm se tvrdí, že je nejlepší lékař, zvlášť když se potýkáte s jarní únavou.

Čtěte také:   Proč stojí za to mít dobrou náladu?

Důležitým aspektem je také stres, jež únavu může značně ovlivnit. Proto je důležité sportovat a myslet pozitivně, nebo vyhledat společnost vám příjemnou, zajít si do kina, nebo strávit volný čas úplně jinak. Hlavní je, abyste mysleli také na sebe a nejen na druhé.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *