Na co si při opalování dát pozor?

Poslední dny připomínají spíše léto než jaro, neboť teploty stoupají velmi vysoko. Nejen teď, ale i v letních měsících je třeba se před slunečním zářením chránit. S přípravou je samozřejmě dobré začít ještě před nástupem jara, nejlépe na konci zimy. Ptáte se proč tak brzy? Nejen pokožka, ale i celý organismus trpí nedostatkem vitamínu D, který se mimo jiné získává ze slunce. Důležité je celé tělo připravit na sluneční svit, který může být už v prvních jarních dnech velmi silný.

Vitamín D samozřejmě můžete suplementovat, nicméně účinek není až tak velký jako při pobytu na slunci. Celá pokožka s tělem by měla být připravená na nápor slunce a vy byste se tak mohli snadněji opalovat. Nezapomínejte na to, že každý člověk se opaluje jinak a pro každého je pobyt na slunci jinak bezpečný či nebezpečný. Může za to mimo jiné i pigmentace pokožky. Samozřejmě platí to, že nic se nemá přehánět. Celodenní pobyt na přímém slunci v době, kdy je slunce nejvíce nebezpečné, nepřichází v úvahu pro nikoho.

Pokud nepoužíváte žádné ochranné přípravky, musíte počítat s tím, že riziko kožních nemocí pro vás bude vyšší. Pro příznivce alternativních metod může být odrazovým můstkem například kombinace klasických krémů s nižšími ochrannými faktory a různými oleji. Těm méně odvážným postačí jen opalovací krémy. Svou roli v dobrém opalovaní hrají také tekutiny, při slunění je nezapomínejte pravidelně doplňovat. A po koupeli zvolte opět krém, který pokožku zchladí a dokáže eliminovat zarudnutí. Po umytí olejíčky nepoužívejte, ty jsou vhodné spíše před opalováním.

Čtěte také:   Co dělat, když vám dochází energie?

Při opalování stále myslete na to, že ne každý se opálí krásně snědě a rychle. Důležité je znát své tělo a vědět, co si můžete dovolit.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *