Na drastické diety zapomeňte!

Do zdravého a vyváženého životního stylu určitě nepatří diety. Většina žen se uchyluje k dietám zejména kvůli svým obavám z nedokonalostí a touze po výjimečných křivkách. Mnohé z nich si však neuvědomují, že dieta může v některých případech spíše ublížit, než pomoci. Víte vůbec, jaké následky mohou mít špatné diety?

Slovo dieta může mít mnoho významů, avšak v češtině ne příliš kladných. Pokud se rozhodnete dietu držet, počítejte s tím, že s dietou přichází spousta omezení, která nejsou dlouhodobě vůbec vhodná. Dieta je pouze krátkodobý stav, neboť dietu nelze držet navěky. Proto je lepší do jídelníčku zapracovávat suroviny, které jsou zdravé, a tak jídelníček postupně přeměnit na zdravou stravu, ze které budete mít vy sami radost.

A jaké drastické diety existují? Je jich tolik, a některé jsou opravdu absurdní, že lidé ani nevěří, že se takto někdo mohl stravovat v delších časových intervalech. Takové ty „klasické“ diety typu vynechání určitých potravin teď opravdu nemáme na mysli. Jednou z nejzajímavějších „diet“ je takzvané stravování se jako batole, což znamená vaření příkrmů a konzumování malých porcí více jak desetkrát denně. Na pochutiny jako brambůrky anebo čokoládu zapomeňte, ty nepatří ani do dietního režimu, natož dětem. Dalším paradoxem je dieta mléčná, u nichž konzumujete především mléčné výrobky a maso, tato dieta tedy není příliš bezpečná z toho důvodu, že přílišné množství mléčných výrobků zahleňuje tělo.

Čtěte také:   Jak hubnout po Vánocích?

Ať už se rozhodnete jakkoliv, berte v potaz, že ne všechny diety jsou bezpečné a některé vám mohou ublížit a následky můžete pociťovat celý život. Stále je lepší si jídelníček měnit postupně a přebytečné kila pak půjdou dolů samy.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *