Nadýmání – problém, o kterém se nemluví

Nadýmání je ve společnosti stále tabu, lidé o tom nemluví a často ani nezjišťují příčiny. Člověk, který stravu příliš nekombinuje a nesní něco vyloženě špatného (například špatně upravené luštěniny, staré potraviny), by nadýmáním trpět neměl. Zrádné jsou také nápoje s bublinkami, které nadýmají téměř pokaždé. Jaké mohou být další příčiny nadýmání, které nám znepříjemňují život?

Stres

Ač se to nezdá, stres má opravdu vliv na lidské zažívání. Ve střevech je mnoho nervových zakončení, a tak člověk, který je pod neustálým stresovým napětím, má trávicí potíže téměř pořád. To také vede k žaludečním vředům a jiným problémům.

Spíte příliš málo

Jste velmi pracovně vytíženi a spíte jen okolo šesti hodin? To je málo. Je potřeba spát alespoň osm hodin denně, a pokud to nestíháte, je třeba si to vynahradit alespoň o víkendu. Ale pozor, neznamená to, že budete vyspávat do pozdního odpoledne. Relaxaci pojměte podle svého, rovněž dbejte na jídelníček a nesnažte se dohnat to, co jste přes týden vynechali.

Alergie, o kterých nevíte

Možná se po určitých potravinách necítíte příliš dobře, ale nedáváte to za vinu právě jim. V tomto případě je třeba pozorovat, co vám nadýmání způsobuje a zdali to bude alergie. Dnes se snaží všichni vyhýbat lepku, ale pokud nemáte alergii, úplně vysadit jej opravdu nemusíte. Pokud se domníváte, že máte na určitou potravinu alergii, navštivte odborníka, který vám stanoví přesnou diagnózu.

Čtěte také:   Alergie, nemoc moderní doby?

Nadýmání není správné, i když každý se s tím už někdy setkal. Dbejte hlavně na vyvážený jídelníček, který by měl být prevencí nejen proti nadýmání, ale také proti jiným nemocem. Pokud se takzvaně necítíte ve své kůži, raději moc neotálejte a začněte hledat příčiny.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *